TTNET üzerinden habersiz alışveriş yapılması

Onur_Elik

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim. Ceza almak istemiyorum, şu an çok önemli bir sorunum var. Moderatorlerin dikkatine...
Arkadaşlar bu ayın TTNET faturası 376 TL geldi ve hemen müşteri hizmetlerini aradım. Bana internet üzerinden alışveriş yapıldığını söyledi. Aile fertlerini sorguladım ve hiçbiri haberdar değil. Kaldı ki böyle bir alışveriş yapacak bir aile değiliz. Konuyu uzatmadan bu alışverişin nasıl yapıldığını nereden öğrenebilirim? Nasıl olabilir böyle bir şey? Türk Telekom'a gitsem oradan öğrenebilir miyim?

Ttnet faturası üzerine sadece hizmet satın alarak alışveriş olabilir. Bunun dışında mesela hepsiburada dan alışveriş yapılamaz. Müşteri hizmetlerinin bu faturanın neden yüksek geldiğini en ince ayrıntısına kadar söyleyebilir.

Ttnet faturası üzerine sadece hizmet satın alarak alışveriş olabilir. Bunun dışında mesela hepsiburada dan alışveriş yapılamaz. Müşteri hizmetlerinin bu faturanın neden yüksek geldiğini en ince ayrıntısına kadar söyleyebilir.
Hizmet satın almayı biraz açar mısınız? Bi ara Facebook üzerinden TTNET sayfası bedava tablet dağıtıyoruz diye kampanya yapıyordu. Ben de başvurdum. Bana TTNET Tek Şifre hesabı oluşturmalısınız dedi. Ben de oluşturup, cep telefonuma doğrulama kodları gönderdi. 3 ay geçti tablet yok... Müşteri hizmetlerini aradım dediğim gibi. Hiçbir şey bulamadı. Çok çaresizim şu anda.

Wolfteam oynuyor musun? Ciddi bir şey soruyorum.
Hayır oynamıyorum. Küçük kardeşim bi ara oynuyordu sanırım. Satın alınma işlemi 2015'in 12. ayında yapılmış. Müşteri hizmetleri hiçbir şey bilmiyor....

Son düzenleyen: Moderatör:
Hizmetten kastım ttnet müzik ,eğitim gibi ürün ve hizmetleri vardır. Ama sırf bunlar satın alınasa bile 376 lira gibi bir tutar geleceğini zannetmem.

TTNET Playstore'dan yapilmiştir büyük ihtimal.
Müşteri hizmetlerini aradığımda bana Store'den bir alışveriş yapıldığını söylemedi. Bana söylediği bu satın alınma ile ilgili hiçbir belgenin veya başka bir şeyin görünmediği. Ordan olmuş olsa çıkacak yanı. Ama yok....

Hizmetten kastım ttnet müzik ,eğitim gibi ürün ve hizmetleri vardır. Ama sırf bunlar satın alınasa bile 376 lira gibi bir tutar geleceğini zannetmem.
Yok oralardan da değil. Olsa müşteri hizmetleri söylerdi dostum ya...

Bak bi ara wolfteam'da dolandırma vardı senin kardeşini kandırıp TTNET üzerinden nakit çekmiş olabilirler. Kardeşine sor, senden TTNET şifresi istedilermi diye. Eğer titrek bir tonla söylerse geçmiş olsun.
Sorduğumda hayır demişti. Zaten satın alınma işlemi 2015'in son ayında yapıldığı için sorun yok o yönden. 7-8 aydır oynamıyor oyunu.

Ttnet playstore üzerinden alışveriş yapılmış olabilir. Konuşarak yada faturada bulunan bilgiler ile üyelik alınıyor ve tüm oyunlar, oyunlarda bulunan nakit/para gibi şeyler satılıyor ve faturaya ek taksitle yada tek çekim olarak geliyor. Hizmet derken roket gibi şeyler olabilir ama günde 5 kere roket alınması lazım buda demek oluyor ki öyle olmaz. Playstore'dan alışveriş yapılmıştır.
Eğer tek çekim ile ödenmiş ise ve 376 lira gelmişse fena sayılmaz ama tek çekim değilse baya kötü olur.
Bana söylediği bu satın alınma ile ilgili hiçbir belgenin veya başka bir şeyin görünmediği. Ordan olmuş olsa çıkacak yanı. Ama yok....
Faturanın fotoğrafını atar mısın ? Bilgileri buzlarsın, paint ile karalarsın yada sadece ücret hakkında olan bölümü çekersin.

Kontrat yenileme, değiştirme gibi bir şey oldu mu ?

TTNET ve 227 lira fatura !!!(FATURA SS i EKLENDİ) Burayı oku bence, ilginç şeyler olmuş. Önce 200 sonra 12 lira fatura çıkartmışlar. Ttnet bu her şey olabiliyor ama bunun olacağını tahmin etmezdim. Baya dolandırıcılık bu.

Ttnet playstore üzerinden alışveriş yapılmış olabilir. Konuşarak yada faturada bulunan bilgiler ile üyelik alınıyor ve tüm oyunlar, oyunlarda bulunan nakit/para gibi şeyler satılıyor ve faturaya ek taksitle yada tek çekim olarak geliyor. Hizmet derken roket gibi şeyler olabilir ama günde 5 kere roket alınması lazım buda demek oluyor ki öyle olmaz. Playstore'dan alışveriş yapılmıştır.
Eğer tek çekim ile ödenmiş ise ve 376 lira gelmişse fena sayılmaz ama tek çekim değilse baya kötü olur.

Faturanın fotoğrafını atar mısın ? Bilgileri buzlarsın, paint ile karalarsın yada sadece ücret hakkında olan bölümü çekersin.

Kontrat yenileme, değiştirme gibi bir şey oldu mu ?

TTNET ve 227 lira fatura !!!(FATURA SS i EKLENDİ) Burayı oku bence, ilginç şeyler olmuş. Önce 200 sonra 12 lira fatura çıkartmışlar. Ttnet bu her şey olabiliyor ama bunun olacağını tahmin etmezdim. Baya dolandırıcılık bu.
Fatura derken faturada birşey yok ki dostum, sadece borcu gösteriyor. Yarın ben Türk Telekom'a gitsem oradan öğrenebilir miyim acaba? Bu arada verdiğin linke giremiyorum. ADSL hattı da kapalı, sadece Facebook, YouTube ve Technopat gibi sitelere girebiliyorum. Şikayet var sitesinden bir kaç tane okumuştum. TTNET Tek Şifre hesaplarından habersiz alışveriş yapılan baya kişi var.

Arkadaşlar bugün Türk Telekom'a gittiğimde dolandırıldığım ortaya çıktı. Facebook'ta TTNET Kampanyaları adlı sayfa insanları dolandırıyor. Mahkemeye vereceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı