İnternet üzerinden para kazanılır mı?

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Arkadaşlar internet üzerinden para kazanılır mı merak ediyorum. Yani kazanılırsa nasıl kazanılır. Kazanmam için ne önerirsiniz?Bir başka sorum da mesela bu inceleme videoları yapanlar sponsor mu buluyorlar? Bu video inceleme işine girsem nereden başlamalıyım?

Internet üzerinden elbette para kazanilir. Ben 6-7 senedir kazaniyorum.
Baslarda aylik 50-60 dolar'la basliyor kazancin tecrübe kazandikca 500-600 dolari buluyor...
Hatta site yapip siteyi tutturursan günlük binlerce dolar gibi rakamlara ulasabilirsin ama bu secenek tabiiki biraz hayali yeni baslayanlar icin.
Ben aylik rahat 400 euro kadar kazaniyorum film izleme sitemde reklam yayinlatarak , splash , popup vs... Mutfak masrafi cikiyor. :)

Ana kategorilerle söyle kazanabilirsin.

1. PPC ( Paid Per Click ) Tiklama Basi Kazanc (Lakin yatirim gerektiriyor)
  2. PPS ( Paid Per Sale ) ( Satis basi kazanc ) ( Sitende ürün tanitimi yap , satilirsa komisyon alirsin) (Tavsiye etmem)
  3. PPV ( Paid Per View ) Görünteleme basi kazanc (Ben bunu kullaniyorum genelde)
  4. PTS ( Paid to Signup) Üyelik kazandirarak para kazanma.
  5. PTR ( Paid To read) (Oku - Kazan Sistemi)
  6. PTP ( Paid to Promote) (Tanittir Kazan)
  7. PTSU ( Paid to Surf) Sörf yaparak kazan.

Bunun gibi onlarcasi var daha aklima gelmiyen... Baslangic olarak legal videolari youtube'ya yükleyerek ve adsense kaydini yaparak baslayabilirsin , videolarin izlendikce para kazanirsin. Lakin yaratici olmazsan kanalin patlayabilir , yaratici bir kanal yaratman ve kendi cektigin videolar olmali.
Ben en cok dosya yükle kazan'dan cok para kazandim zamaninda ama o sektör simdi yerlerde. (Hotfile , Filesonic zamanlarinda...) (Paypal'in agzi olsada konussa) :)
Simdiyse birkac tane sitem var onlara reklam alarak kazaniyorum. Reklam10 , Cpatrend gibi sirketlerle calisabilirsin eger site isi düsünüyorsan.
Örnegin sitene günde 20k ziyaretci geldi , günlük rahat 30-40 TL kazanirsin. Lakin bunlar biraz sabir isi , siteyi tanitmak , site ici seo , gibi onlarca kücük ayrintilar var.

Ya yine yukari baktimda , yine gevezeligim tutmus.

Haydi kolay gelsin.

Bende bu işlerle 2 yıl kadar uğraştım toplam 2k para kazandım ama dikkat et bak 2 yılda anca bu kadar kazanabildim. Yani zaman kaybıdan başka bir şey değil.

Geri
Yukarı