İnternet yavaş değil, halk yavaşı tercih ediyor!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesut Çevik'in bu konudaki videolarını çok seviyorum. Gerçekten bu konuyu gündeme getirmeye devam etmesi takdiri hak ediyor.

Geçtiğimiz hafta sonu, daha bitimine 6 ay olan taahhütümü, daha pahalı bir paketle yenilemek için Türk Telekom beni aramıştı. 3 Mbps Upload aldığımı, herhangi bir görüşme/toplantıya katılamadığımı söyleyince "Size daha yüksek hızlı paket verelim" diye öneride bulundular. Altyapım VDLS2, önerdikleri paket 50 Download 6 Upload'lık 155 TL'lik paket...

Turknet'e geçmek istediğimi, TurkNet'in daha iyi, ucuz ve taahhütsüz olduğunu söyleyince de "O tür firmalar işler göründüğü gibi değil, onlar da taahhüt kesiyorlar, arka planda farklı ücretler kesiyorlar" gibi komik bir cevap vermişti. Sanki kendileri çok şeffaf da.

Özetle Türk Telekom, hala İstanbul'da yoğun kesimlerde port veremeyen, rezil bir firma. Umarım ülkemiz bu rezil firmadan bir an önce kurtulur ve hak ettiği ilgiyi, değeri görür.

Ya tanıdığım, hala görüştüğüm eski hocalarımdan, internete deli paralar vermesine rağmen Upload hızı yüzünden ders işleyemeyenler var. Ben bile online görüşmelerimde mobil internet kullanmak zorunda kalıyorum zira 4 Mbps internet ile kamera bile açamıyorsunuz.

Son düzenleme:
Böyle bir şirket herhangi bir Avrupa ülkesinde ya da ABD'de olsaydı çoktan batmıştı. Tek başına piyasayı yönetip milyonlar cukkalayan şirketlerin kalitesi böyle olur işte. Rekabet yoksa, kalite ve hizmet de yoktur. Müşterinin istekleri de bir kulaktan girer diğer kulaktan çıkar.

99 TL’ye 35MBPS 1 senelik taahhütü bitirdikten sonra 24MBPS’ye 115 TL isteyen şirketten beklenen hareketler. Ülkede doğru düzgün kurum kalmadı. Hepsi milletle dalga geçiyor.

Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum ve ufak bir anımı anlatmak istiyorum. Taşınmadan önce Türk Telekom kullanıyorduk. 1 yıl taahhütlü kullandık. Taşındığımız zaman iptal etmek istedik, taahhüt bedelini de ödedik. Kutusunu vs. kabloları her şeyi verdik. Tivibu bile dahil.
Aradan neredeyse 1.5 sene geçti ve bizim eve tam 2 bin liralık borç geldi. Arıyoruz, muhatap yok. Affedersiniz ama, telefon karşısına birini koymuşlar. Ha odun, ha o kişi.
Bu iki bin liranın içinde de 1.5 yıllık gecikme bedeli var. Halbuki biz her şeyi verince bize bir kağıt bile vermişlerdi. Yani uzun lafın kısası, bulaşmayın. En sonda lanet olsun deyip verdik paralarını.
Şu an SuperOnline kullanıyoruz ve gayet memnunuz. 100 100 mbps paket aldık ve belirtilen hızı alıyoruz. En ufak sorunda hemen yardımcı oluyorlar. Bizim ağzımız yandı o illet firmadan. Kesinlikle imkanınız varsa bırakmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı