İnternet yavaş olma sorunu

bjkkan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar benim sorunum şöyle ki telefonlardan internete bağlanabiliyorum ama çoğu şeyi yapamıyorum. Mesela telefondan bir şey indireceğim hata vere vere indiriyorum böyle sorunlar var ve evdeki bilgisayarlardanda internetteki yaklaşık 10 siteden 8'ine giremiyorum. Örneğin, facebook, google, youtube vs. sitelere giriş yapamıyorum ama hepsiburada'ya ve technopat'a girebiliyorum. Youtube'a video da yükleyemiyorum. TTNET'i aradığımda hattınızda bir sorun bulunmuyor diyor. Ama ben internete doğru düzgün giremiyorum. CS:GO'da sadece çevrimdışı oynayabiliyorum veya Steam'da sadece kütüphaneye girebiliyorum. İşin ilginç tarafı Zen Mate programını indirip onu aktif edince tüm sitelere girebiliyorum. Ama çoğu online oyunu oynayamıyorum. Evdeki tüm bilgisayarlarda aynı lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzüne girip DNS kısmını otomatik yapıp daha sonra kendiniz Ağ bağlantılarımdan manuel DNS girdiyseniz onuda otomatiğe alın. Ayrıyetten Zenmate vb. vpn değiştirici şeyler kullanırsanızda ülkenin uzaklığına pararlel olarak size yavaşlama ve sitelere girişinizi engeller o yüzden onuda devre dışı bıraktınızda probleminiz çözülmesi gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı