İnternet yavaşlığı sorunu

denizcan88

Hectopat
İnternetim belli aralıklarla yavaşlıyor, sonra hiç bağlanmıyor ardından hızlanıyor. 5 dakikalık aralıklardan bahsediyorum. Sık sık bir ağ değişikliği yaşandı ve bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyorum. Ama dizi izlerken dizi normal süresinde yükleniyor. Modemi yeniden kurdum durum değişmedi. Bitdefender deneme sürümüyle tarattım fakat virüs vs. çıkmadı. Uzun zamandır bilgisayara format atmadım, 7 gün önce de bilgisayarı düşürdüm. Modemim eski, onunla da bağlantılı olabilir mi? Neyle ilgili olabilir?

Merhaba. Bu İşlemleri yaparak sorununuzu çözebilirsiniz.

1-Modeminize reset atın.
2-Speed ve Upload hızınızı bana gönderin.
3-Sorun sadece 1 cihazda mı yaşanıyor?
4-Sorun belirli sitelerde mi var?
5-Kotanız dolu mu?
6-Hangi marka modemi kullanıyorsunuz?
7-Ayarlar-Hesaplar-Aile ve Diğer Kişiler bölümüne gelip kendinize yeni hesap açın. (Yönetici hesap yapmayı unutmayın)

Bunları deneyip sorun hala devam ediyorsa internet sağlayıcınızla görüşün, sorunuz varsa sormayı unutmayın. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Modemi resetledim ama sonuç değişmedi.
  • İndirme hızı 16.44 , yükleme hızı 0.83 mbps, ping değeri 28 ms.
  • Elimde tek cihaz olduğu için başka cihazlarla test edemiyorum.
  • Popüler sitelere çok yavaş girerken, normal sitelere ise hiç girememe gibi problemler oluyor. Bir ağ değişikliği algılandı, x sitesi beklenmeyen şekilde kapattı gibi hatalar alıyorum.
  • Akk zaten ilk 1-2 haftada doluyor, sorun bundan çok sonra başladı.
  • Modemim Tp-link TD854W.
  • 7. maddeyi anlayamadım. Windows 8.1 kullanıyorum. Onda böyle bir sıralama yok. Başka sıralamayla bir hesap açmayı denedim ama internet yavaşlığından hesabı açamadı, ağ sorunlarına yönlendirdi. :)
  • İnternet sağlayıcım sorunun kendilerinden kaynaklı olmadığını söyledi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı