İnternet yok ama modemin ışıkları yanıyor

396162

Hectopat
Arkadaşlar film izlerken internet birden gitti sayfayı yeniledim DNS'li bir hata çıktı araştırdım. Hatanın ismini aratarak çözüm bulmaya çalıştım. Google'dan kaynaklanan bir sorun gibi çözümler çıktı ama ben de internet tamamen gitmişti diğer tarayıcılarda da görmüyordu. Bilgisayarda bir şey vardır diye telefona geçtim. Telefon da Wi-Fi işaretinin üzerinde ünlem var ve internet yok yazıyor. Modemin tüm ışıkları yanıyor internet ışığı da yanıyor sorun ne olabilir? Müşteri hizmetlerini arayın diyebilirsiniz ama arıza kaydı oluşturmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Kendi başıma çözmenin bir yolu var mı neden kaynaklıyor bu sorun? Türk Telekom.

Modemi resetleyip deneyin hocam. Olmazsa, arızanın giderilmesini bekleyin.

Muhtemelen altyapınızda bakım çalışması var. Bu nedenle dsl kablosunu kapatmışlardır. Bir süre bekleyin ve müşteri hizmetlerine durumu bildirin.

Eğer karıştırmayıp da DNS ise cidden probleminiz, bu durumda modem arayüzüne girip 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 olarak değiştirin DNS adreslerini. Bu işlemi yapmak için DHCP menüsünü bulmanız yeterli.

İlk önce müşteri hizmetlerini arayıp bakım olup olmadığını öğrenin.

Arkadaşlar film izlerken internet birden gitti sayfayı yeniledim DNS'li bir hata çıktı araştırdım. Hatanın ismini aratarak çözüm bulmaya çalıştım. Google'dan kaynaklanan bir sorun gibi çözümler çıktı ama ben de internet tamamen gitmişti diğer tarayıcılarda da görmüyordu. Bilgisayarda bir şey vardır diye telefona geçtim. Telefon da Wi-Fi işaretinin üzerinde ünlem var ve internet yok yazıyor. Modemin tüm ışıkları yanıyor internet ışığı da yanıyor sorun ne olabilir? Müşteri hizmetlerini arayın diyebilirsiniz ama arıza kaydı oluşturmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Kendi başıma çözmenin bir yolu var mı neden kaynaklıyor bu sorun? Türk Telekom.

Hocam bu sorunda tek yapabileceğiniz şey modem kablolarının düzgün takıldığından emin olup ara sıra modemi resetlemek.

Kardeşim sebebi büyük ihtimalle altyapıdan kaynaklıdır. Yeni modem ve benzeri bir şey aldıysan meydana gelebilir almadıysan da PC Ethernet kablosunu kontrol et bazı küçük yer depremleri veya PC fanı bunları oynatabiliyor. Eğer değil ise internet markanızın mobil veriyi açıp telefon numarasını bulun ve tekrar kontrol edin. 30-60 dakika içinde gelmez ise fişi çekin tekrar kapayın. O da olmaz ise reset atın. Ondada gelmiyorsa kapatın ve 10-20 saniye civarında bekleyin. Daha bir şey bilmiyorum bir teknik destek ile görüşün derim. Bizde umut tükenmez!

Direkt çözümü söyleyim: Bende de aynısı olmuştu, DNS adresini statik yaptım(Google dns kullandım, istediğini kullan) internet geldi. Bazen otomatik dns ile bağlanabiliyom bazen de bağlanamıyom hemen dns değiştirip devam ediyorum.
Modemden değiştirmene gerek yok.

Direkt çözümü söyleyim: Bende de aynısı olmuştu, DNS adresini statik yaptım(Google DNS kullandım, istediğini kullan) internet geldi. Bazen otomatik DNS ile bağlanabiliyom bazen de bağlanamıyom hemen DNS değiştirip devam ediyorum.
Modemden değiştirmene gerek yok.

Galiba altyapı çalışması vardı biraz geç oldu ama az önce internet geldi. Teşekkür ederim başka bir forumda da konu açmıştım kimse cevap vermemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı