İnternet Yok Güvenli sorunu

Madsonik55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Windows 7 kullanıyordum bugün format attım ve Windows10'a geçtim. Kurulumu başarıyla yaptıktan sonra internet gitmeye başladı. Windows 7 kullanırken hiç böyle bir sorun olmamıştı, adaptörle kopma vs olmadan çok rahat internete bağlanabiliyordum. Ama şimdi adaptörü çıkarıp takınca bir süre düzeliyor sonra tekrar böyle oluyor. Bazen Wi-Fi'leri görmüyor, sorun gider tuşuna basıyorum. Wi-Fi'leri bir süre görüyor. Wi-Fi'ye bağlandıktan sonra İnternet Yok Güvenli uyarısı veriyor. Tekrar format attım ama yine çare yok. YouTube'daki çözümleri denedim yine çare bulamadım. TP-Link 8200ND kullanıyorum, sitesinden driverları indirdiğimde driverlar aygıt bulunamadı diye hata veriyor. Adaptörü 3 sene önce falan almıştım, yanında verilen CD'yi kaybettim. Ürün bilgilerine girdikten sonra desteklenen işletim sisteminde Windows 10 olmadığını gördüm. Acaba bundan dolayı mıdır? Ne yapmalıyım? İnternete kısa bir süre bağlanabiliyorum sonra tekrar internet gidiyor. Yeni bir adaptör ile mi denemeliyim? Eski bir bilgisayar kullandığımdan format atarken orijinal Windows 10 DVD'si kullandım, acaba sorun bundan kaynaklı mıdır? (Format atarken flash belleği görmüyor bu yüzden DVD kullandım)
Şimdiden teşekkürler.

Adaptörün hangi versiyonunu kullanmaktasınız? (V1, V2)
Ver1. 1 hocam
IMG_20200922_181208.jpg

Hocam ürününüz tak kullan bir ürün ve Windows 10 desteği mevcut. Yeni bir Driver'ı da mevcut değil. Bir kapatıp açın toparlar der gibi olacak ama "Aygıt Yöneticisi" altından "Ağ Bağdaştırıcıları" bölümüne gidin ürünü bulup sağ tıklayıp "Sürücüyü Güncelleştir" deyin. Belki bir şeyler bulabilir. Devre dışı bırak deyip tekrar etkinleştirmek bir keresinde bende buna benzer bir sorunu çözmüştü. Deneyebilirsiniz.

Hocam ürününüz tak kullan bir ürün ve Windows 10 desteği mevcut. Yeni bir Driver'ı da mevcut değil. Bir kapatıp açın toparlar der gibi olacak ama "Aygıt Yöneticisi" altından "Ağ Bağdaştırıcıları" bölümüne gidin ürünü bulup sağ tıklayıp "Sürücüyü Güncelleştir" deyin. Belki bir şeyler bulabilir. Devre dışı bırak deyip tekrar etkinleştirmek bir keresinde bende buna benzer bir sorunu çözmüştü. Deneyebilirsiniz.

Hocam internette tplink kendi sitesinde driverlar mevcut fakat indirip setup dediğimde aygıt bulunamadı hatası alıyorum. Baştan başlatmayı, format atmayı, devre dışı bırakmayı ve kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim bir sonuç alamadım. Windows7 de sorunsuz kullanıyordum. Zamanında kutu içinden çıkan cdsi ile driver ve ek yazılım yüklemiştim. Ama Windows 10 a geçince internete düzgün giremiyorum. Ürünü biraz araştırdığımda desteğin Windows 7 ye kadar olduğunu gördüm. Belki yeni versiyonlarda Windows 10 destekliyordur.

Hocam buradaki uyumluluk listesinde ürününüz yer alıyor ve yeni sürücü durumu boş gözüküyor yani yeni sürücü çıkmamış. Windows Update'ten Windows'unuzun güncel olduğuna emin olmaktan başka bir şey kalmıyor sanırım. Biraz araştıracağım bir bilgi bulursam iletirim.

Hocam buradaki uyumluluk listesinde ürününüz yer alıyor ve yeni sürücü durumu boş gözüküyor yani yeni sürücü çıkmamış. Windows Update'ten Windows'unuzun güncel olduğuna emin olmaktan başka bir şey kalmıyor sanırım. Biraz araştıracağım bir bilgi bulursam iletirim.
Tamamdır hocam teşekkür ederim.

Geri
Yukarı