İnternet yükleme ve indirme hızı iyi olmasına rağmen siteler geç yükleniyor

Minsnicterb

Kilopat
İnternetle ilgili her şey geç yükleniyor. İnternet alt yapım 80 Mbps destekliyor ve sabit 75 alıyorum. Ben denemek için arayıp 50'ye sabitledim ve 8 Upload alıyorum. Youtube 4k video izleye bililiyorum. En düşük kalitede bile izlesem ikinci videoya geçtiğimde geç yükleniyor.
Hız testi yapayım diyorum site geç yükleniyor önce bağlanmıyor bir kaç saniye sonra bağlanıyor veya bağlanmıyor, bağlandığındada hız sonuçları normal.
Ayrıca internete bağlanan Discord, Steam gibi programlardada aynı sorun var.

Laptop ve 2 telefonlarda test ettiğimde aynı sorun devam etmekte.

Turknet kullanıyordum. Netspeed geçtim böyle sorunlar olmaya başladı. Bu durumun adı nedir? Benim şu sorunum var diye iletişime geçeceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20230202_155948.png
    Ekran görüntüsü_20230202_155948.png
    57,3 KB · Görüntüleme: 30
Nerede ikamet ediyorsunuz? POP noktasının uzaklığı genelde böyle sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Bazı kullanıcılar örneğin Ankara'da olmasına rağmen İstanbul'daki POP noktasına bağlanıyor. Bu yüzden de gecikme çok fazla oluyor. Zaten VDSL türde kendiliğinden bir gecikme söz konusu. POP noktası da işin içine girince sizin yaşadığınız durum ortaya çıkıyor. IP adresinizi de gizlemenizi öneririm görseldeki.

Nerede ikamet ediyorsunuz? POP noktasının uzaklığı genelde böyle sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Bazı kullanıcılar örneğin Ankara'da olmasına rağmen İstanbul'daki POP noktasına bağlanıyor. Bu yüzden de gecikme çok fazla oluyor. Zaten VDSL türde kendiliğinden bir gecikme söz konusu. POP noktası da işin içine girince sizin yaşadığınız durum ortaya çıkıyor. IP adresinizi de gizlemenizi öneririm görseldeki.
POP dediğiniz şey nedir?
TTNET tüm mahalleye verdiği büyük kutu evimizden 30 metre uzakta. Ayrıca aşağıda gösterdiğim minik kutuda evimizin dibinde.

Yani herkese göre çok yakından internete bağlanıyorum.

indir.jpg

Ayrıca VDSL gecikmesini biliyorum ama aynı internet Turknet'te iken (sadece sinyal değiştirdiler) böyle bir sorun yoktu. Neetspeed geçtiğimde böyle oldu. Kutudan gelen kablo bile aynı yerden.

Nerede oturuyorsunuz? Denizli'de oturmuyorsanız, POP olarak Denizli'ye bağlandığından ötürü çok gecikme yaşıyorsunuz. Attığınız görselde gördüğüm kadarıyla Denizli'deki POP'a bağlanıyor.

Geri
Yukarı