İnternete Bağlanırken Kablo Seçimi

ze10x

Kilopat
Selamlar. Modemim salonda ve odamdaki bilgisayara internet erişimi için wifi adaptör kullanıyorum. Altyapım fiber değil ve paketimdeki almam gereken hızı zaten alamıyorum ve wifi adaptörle bunu iyice düşürüyorum. Hız kaybını minimuma çekmek adına tekrar kablolu sisteme dönmek istiyorum ama defalarca sorun çıkardığı için splitter + ADSL kablosu kullanmak istemiyorum. Sizce sağlam bir splitter + ADSL kablosu alıp salondan odaya çekmeli miyim yoksa CAT6 ethernet kablosu alıp onunla mı devam etmeliyim? ADSL kablosu ne kadar ucuz ise ethernet bir o kadar pahalı, kararsız kaldım. ADSL kablom uzadıkça internette sürekli kopmalar yaşadım, müşteri hizmetleriyle çok uğraştım, kabloda ezilme büzülme yokken kopmalar yaşamıştım. Sağlam bir kablo ile yine bunu yaşamaktan korkuyorum bu yüzden ethernete pahalı olsa da daha sıcak ve güvenli bakıyorum. Tecrübesi ve bilgisi olanlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Önce modemden geçici bir bağlantı ile kablo yoluyla bilgisayara bağlayın. Eğer hızda yükselme varsa CAT6 kablo alabilirsiniz. Uzunluğu hızda problem yapmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı