İnternete çok kişi bağlandığında yavaşlıyor

SHAPE

Kilopat
Yer
İstanbul
TTNET kullanıyorum maksimum görebildiğim hız 8 MBPS oda çok zor geliyor genelde 3 ile 6 arası gezer. Benim sorum şu internet sürekli çok yavaş binadan da akraba olduğu için 8 - 9 kişi bağlanıyor ve bu şartlarda video bile zor izleniyor kablolu ile. Internet'in yavaşlığı için ne yapmalıyım?
Altyapımda aynı şekilde çok kötü genelde 5 mbps download alırken upload 0.07 geziyor. Sitelere girerken oyuna girerken aşırı bir sıknıtı yaratıyor. Herkesin hızını değiştirmeyi denedim QoS ile fakat tüm adımları uygulamama rağmen olmadı.
Millenicom, Türknet gibi yerlerden sürekli hız testi yaptım fakat 10 - 13 MBPS'nin üstünü görmüş değilim. Superonline'dada sadece mahalleye kadar seçebildiğim için ne kadar hız alacağımı da bilmiyorum düşündüğüm kadarıyla Süperonline'da yine burada altyapısı yok veya varsada çok kötüdür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı