İnternete kablolu erişmenin yolu var mı?

O kablolar duvarın içinden geçen Ethernet kablosu. Hepsi tek bir yerde toplanıyorsa oraya Switch koyup bütün RJ45 olan odalara veya iki tarafı da dişi Ethernet uzatıcı alıp modemin oradan gelen kablo ile senin odaya giden kabloyu birleştirip sadece senin odaya internet verebilirsin.

Peki modemin oradan gelen kabloyu nasıl bulabilirim? Kabloyu 1-2 çekiştirip bulurum dedim ama hareket etmiyor🤔

İyi akşamlar arkadaşlar. Modemle odam arasında 2 oda var. Ailem Ethernet kablosuyla bağlanmama izin vermiyor. Mecburen Wi-Fi ile bağlanıyorum. Hem uzak mesafe hem Wi-Fi olunca ping değerlerim tavan tabii. Evde bulunan bu kablolar ve prizlerdeki RJ45 bağlantısını kullanarak internete kablolu bir şekilde erişmemin bir yolu var mıdır?
Ethernet kablosunu biz duvarın arkasından geçiriyoruz, bir usta geldiğinde rica etmiştik duvarın arkasından geçirmişti. Eğer yapamıyorsanız halının altından vs. geçirmeyi düşünebilirsin.

Peki modemin oradan gelen kabloyu nasıl bulabilirim? Kabloyu 1-2 çekiştirip bulurum dedim ama hareket etmiyor🤔
Hepsine uç çakın hangisinde internet varsa odur. Oraya switch koyarsanız ve bütün kabloları switche bağlarsanız bütün odalara internet gider.

Hepsine uç çakın hangisinde internet varsa odur. Oraya Switch koyarsanız ve bütün kabloları Switch'e bağlarsanız bütün odalara internet gider.

Şu anlık tüm odalara internet gitmesine gerek yok :D. Sadece benim odama internet gelse yeterli. Benim anlamadığım kısım internet olan Ethernet kablosuyla benim odamdaki internet olmayan Ethernet kablosunu nasıl bağlayacağım?
Ethernet kablosunu biz duvarın arkasından geçiriyoruz, bir usta geldiğinde rica etmiştik duvarın arkasından geçirmişti. Eğer yapamıyorsanız halının altından vs. geçirmeyi düşünebilirsin.

Şu an onu araştırıyorum işte kabloyu duvardan geçirmek. Halının altından değil de tavandan geçireyim diyorum izin vermiyorlar işte :(

Şu an onu araştırıyorum işte kabloyu duvardan geçirmek.
Duvarınızdan zaten kablo geçiyor.

Odadaki rj45 port ile modem arasına normal ethernet kablosu takın. Duvardan geçen kablosu da ethernet kablosu. Diğer uca rj45 uç çakın ortaya 150tl civarı bir switch koyarsanız ve diğer odalardan gelen kabloları da rj45 ucu çaktıktan sonra ona bağlarsanız bağladığınız odalara da internet gider. Switche para vermek istemiyorsanız iki ucu da dişi rj45 uzatma aparatı alıp sadece modemden gelen kablo ile odana giden kabloyu birleştirebilirsiniz.

Örnek switch ile:

PXL_20210625_093314826.jpg

Duvarınızdan zaten kablo geçiyor.

Odadaki RJ45 port ile modem arasına normal Ethernet kablosu takın. Duvardan geçen kablosu da Ethernet kablosu. Diğer uca RJ45 uç çakın ortaya 150TL civarı bir Switch koyarsanız ve diğer odalardan gelen kabloları da RJ45 ucu çaktıktan sonra ona bağlarsanız bağladığınız odalara da internet gider. Switch'e para vermek istemiyorsanız iki ucu da dişi RJ45 uzatma aparatı alıp sadece modemden gelen kablo ile odana giden kabloyu birleştirebilirsiniz.

Örnek Switch ile:

Eki Görüntüle 1082459

Anladım. Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı