İnterneti tam performansla kullanamıyorum

O kısım nerede?

Denetim masası/ ağ ve internet / ağ ve paylaşım merkezi / bağlantılar kısmında bağlı olduğunuz ağ görünecektir mavi bir yazı ile oraya tıklayın bu sekme açılacak.

Veya direk bağlı olduğunuz kablolu internete sağ alt kısımdan özellikler diyerek bağlantı hızı (alınan/iletilen) şeklinde de bakabilirsiniz.

Denetim masası/ ağ ve internet / ağ ve paylaşım merkezi / bağlantılar kısmında bağlı olduğunuz ağ görünecektir mavi bir yazı ile oraya tıklayın bu sekme açılacak.

Veya direk bağlı olduğunuz kablolu internete sağ alt kısımdan özellikler diyerek bağlantı hızı (alınan/iletilen) şeklinde de bakabilirsiniz.
1661020880150.png

Sanmıyorum bunun problem olacağını ama yeni kablo ile hiç denediniz mi?
şimdi sistemimi modemin yanına getirerek modemle gelen kabloyu taktım fakat download hızım hala 80 çıkıyor :(

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1492330

Şimdi sistemimi modemin yanına getirerek modemle gelen kabloyu taktım fakat download hızım hala 80 çıkıyor :(

88Mbps sabitli. Ortalama 86Mbps gelmesi lazım oda zayıflamadan. 80Mbps geliyor.

ne yapmam lazım peki müşteri hizmetlerini mi aramam gerek?
Müşteri hizmetlerine ulaşın çözüm üretilmez ise. Kablo yenilet iç tesisat veya port kontrol ettir. Arza kaydı oluşturun.

Şimdi sistemimi modemin yanına getirerek modemle gelen kabloyu taktım fakat download hızım hala 80 çıkıyor :(

Hocam SNR margin değeriniz bana göre iyi düzeyde fakat modem daha iyi bir deneyim için bir tık yükseltmiş. Eğer modem üzerinden SNR margini download için 10'a ayarlayabiliyorsanız ayarlayın bu sayede aldığınız Mbps yükselecek fakat öncekine göre daha az stabil olacak. Eğer kopma vb bir durum yaşamaz iseniz bu şekilde kullanırsınız. Kendi SNR değerim 9.6 ve kopma yaşamıyorum. Bunu denemeden bilme imkanınız yok maalesef.

Hocam SNR margin değeriniz bana göre iyi düzeyde fakat modem daha iyi bir deneyim için bir tık yükseltmiş. Eğer modem üzerinden SNR margini download için 10'a ayarlayabiliyorsanız ayarlayın bu sayede aldığınız Mbps yükselecek fakat öncekine göre daha az stabil olacak. Eğer kopma vb bir durum yaşamaz iseniz bu şekilde kullanırsınız. Kendi SNR değerim 9.6 ve kopma yaşamıyorum. Bunu denemeden bilme imkanınız yok maalesef.
kusura bakmayın pek anladığım bir konu değil, nereden değiştiriyoruz?

Kusura bakmayın pek anladığım bir konu değil, nereden değiştiriyoruz?

Hocam modem arayüzünden yapılıyor ama her modem desteklemeyebiliyor. Bundan dolayı şuradan değiştirin diyemiyorum. Kendiniz karıştırın biraz SNR şeklinde direk yazar zaten birimi dB.

Geri
Yukarı