İnterneti zaman zaman yavaşlıyor

bayrambugrasen

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1-2 haftadır internetim video izlerken, oyun oynarken sebepsizce yavaşlıyor ve bilgisayarımı yeniden başlatınca düzeliyor. Bu problem sadece bilgisayarımda oluyor. Problemi yaşadığım zaman telefondan veya başka bir cihazdan kontrol ettiğimde yavaşlık gözükmüyor. Speedtest'ten kontrol ettiğimde download hızım normalde 45 civarı iken 0.30'a düşüyor. 2 kere format attım ama yararı olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bende 1-2 hafta önce yaşamaya başlamıştım bu sorunu. Anakartı'ma ekstra bir Ethernet kartı alınca sorun düzeldi.

Güncel sürücü güncellemesi çok yakın bir dönemde yapılmış kartın, bu güncellemeyi yapmadıysanız yapın, yaptıysanız bir önceki sürücüye dönmeyi deneyin. Sürücü indirme bağlantısı bulamazsanız yardımcı olabilirim.

Laptop kullanıcısıyım ve Wi-Fi ile bağlanıyorum. Intel Wi-Fi 6 AX200 160MHz
Laptop: Acer Nitro 5 AN515-54

Hız düştüğünde Laptop genel Sıcaklık verilerini kontrol eder misin, Güvenlik sebebi ile bazı cihazlar Yüksek sıcaklarda performans kısar bu noktada Wi-Fi'yi de güç tasarrufu moduna soktuysa ondan kaynaklanıyor olabilir. Ancak bu söylediğim %100 dür diyemem her cihazda yapmıyor maalesef.

Güncel sürücü güncellemesi çok yakın bir dönemde yapılmış kartın, bu güncellemeyi yapmadıysanız yapın, yaptıysanız bir önceki sürücüye dönmeyi deneyin. Sürücü indirme bağlantısı bulamazsanız yardımcı olabilirim.
Yardımcı olursanız ve güncellemeyi nasıl yapmam gerektiğini söylerseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.
Hız düştüğünde Laptop genel Sıcaklık verilerini kontrol eder misin, Güvenlik sebebi ile bazı cihazlar Yüksek sıcaklarda performans kısar bu noktada Wi-Fi'yi de güç tasarrufu moduna soktuysa ondan kaynaklanıyor olabilir. Ancak bu söylediğim %100 dür diyemem her cihazda yapmıyor maalesef.
Anladım demek istediğinizi ama bilgisayara undervolt yaptığım için sürekli throttlestop açık ve sıcaklık değerleri gözümün önünde anormal bir sıcaklık olmuyor max 80-85 oyun oynarken. Ayrıca genel olarak tarayıcı kullanırkende yaşadığım için aynı problemi sıcaklıktan kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum. Bilgisayar daha 9 aydır elimde diyebilirim ilk aylar ısınma sıkıntısı çekiyordum ama undervolt ile düzeldi bu bilgiyi de eklemek istedim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Yardımcı olursanız ve güncellemeyi nasıl yapmam gerektiğini söylerseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Anladım demek istediğinizi ama bilgisayara undervolt yaptığım için sürekli ThrottleStop açık ve sıcaklık değerleri gözümün önünde anormal bir sıcaklık olmuyor Max 80-85 oyun oynarken. Ayrıca genel olarak tarayıcı kullanırken de yaşadığım için aynı problemi sıcaklıktan kaynaklı olabileceğini düşünmüyorum. Bilgisayar daha 9 aydır elimde diyebilirim ilk aylar ısınma sıkıntısı çekiyordum ama undervolt ile düzeldi bu bilgiyi de eklemek istedim. Teşekkürler.

Şöyle izah edeyim o zaman Kullandığınız Wi-Fi Adaptörünün Max dayanacağı Sıcaklık 80 derecedir. Buna dikkat ediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı