İnternetim 120 MBPS, Download yaparken yavaş normal mi?

ApocanTR

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kolay gelsin, Benim sorunum şu internetimin Steam'den oyun indirirken, YouTube'dan video izlerken hızlı olmasına rağmen indirme hızım Opera GX ve Google Chrome'da çok yavaş.(Yani internet tarayıcılarından bir şey indirirken) Nedenini bir türlü çözebilmiş değilim. Araştırdım ama bir sonuç bulamadım. Acaba bildiğiniz bir çözüm varsa yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kolay gelsin, Benim sorunum şu internetimin Steam'den oyun indirirken, YouTube'dan video izlerken hızlı olmasına rağmen indirme hızım Opera GX ve Google Chrome'da çok yavaş.(Yani internet tarayıcılarından bir şey indirirken) Nedenini bir türlü çözebilmiş değilim. Araştırdım ama bir sonuç bulamadım. Acaba bildiğiniz bir çözüm varsa yardımcı olur musunuz?
Opera ve Google Chrome yavaş indirir hocam tüm hızı kullanamazlar. IDM: Internet Download Manager indirin. Çoğu kişi onu kullanıyor. En hızlı şekilde indirmeyi sağlıyor.

1 saniyede kac mb indiriyorsunuz kendi internetimle kıyaslicamda ben 200mbps download alıyorum saniye 10mb indiriyor

10mbps modemim bunlara güldü 🤠

200 Mbps internette 10 Mbit indirme alıyorsan 80 Mbit geliyor demektir 200 Mbit nette 25 Mbit ile indirme yapması lazım.

Çünkü karşı tarafın gönderme hızı da önemli. Chrome'da abidik gubidik sitelerden indiriyorsan normal bir durum. Bir dosyayı sen alırken mantıken başkasının da sana göndermesi, upload etmesi gerek. Karşı tarafın upload hızı yavaşsa sen istersen gigabit internet bağla yine de kaplumbağa gibi indirirsin.

Arkadaşlar hız testi yapıyorum 120 Mbps civarı çıkıyor ama nereden oyun indirirsem indireyim bazen bakın hep değil arada yani bazen 2.5 MB indiriyor saniyede.

Durum bu ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• 1669307640813.png
    1669307640813.png
    74,1 KB · Görüntüleme: 25
  • 1669307660654.png
    1669307660654.png
    233,4 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı