Internetim fiber mi?

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
gg.png

gg2.png

Arkadaşlar modem arayüzüne baktığımda görüntüde de görüldüğü gibi ilk resimde hat standardı, VDSL olarak geçiyor. Burası fiber olması gerekmiyor mu? 2. Resimde de DSL internet bağlı görünüyor, fiber değil. Halbuki ben TTNET fiber internet kullanıcısıyım. Bina bodrumunda fiber kutusu da mevcut, buradan kablo mu, çektirmem gerekiyor? Modemin WAN bölümüne evin salonundaki prizden çıkan kablo bağlı. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor kafam cidden karışık, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo çektirmeniz gerekmiyor. Onu İSS sağlıyor zaten. Aboneliğiniz ne arayıp sorarsanız bilgilendirirler. Aboneliğiniz VDSL ise kablo takiyim Fiber geçiyim diye bir şey yok. Arayıp abonelik değiştirmeniz gerek. Hesabınıza ne tanımladılarsa(Fiber, ADSL, VDSL) onu kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantınız VDSL görünüyor dediğiniz gibi. Fiber zaten telefon hattından değil farklı bir kablolamayla modeme ulaşıyor. Fiber altyapısı varsa ve fiber kullanmak istiyorsanız internet sağlayıcınız ile görüşüp fiber paketlere geçebilirsiniz.

Apartman girişinde ki Fiber kutusu olması, maalesef Fiber internet kullandığınız anlamına gelmiyor. Turktelekom Fibernet adı altında vdsl hizmeti sağlıyor. TurkTelekom ile görüşüp Fiber 'e geçmek istediğinizi iletebilirsiniz.

v.png

Arkadaşlar paketim zaten fiber, ama kullandığım VDSL diyorum. Yani normal mi fibernet paketi satınalıp VDSL internet kullanmak?

Eki Görüntüle 428077

Arkadaşlar paketim zaten fiber, ama kullandığım VDSL diyorum. Yani normal mi fibernet paketi satınalıp VDSL internet kullanmak?

Apartman girişinde ki Fiber kutusu olması, maalesef Fiber internet kullandığınız anlamına gelmiyor. Turktelekom Fibernet adı altında vdsl hizmeti sağlıyor. TurkTelekom ile görüşüp Fiber 'e geçmek istediğinizi iletebilirsiniz.

Zaten arkadaş bahsetmiş bir önceki mesajda. Bu tamamen TTNET'in kelime oyunundan ibaret.

Zaten fiber bağlantının YALIN gibi bir seçeneği olmaz. Yalın telefon hatsız anlamına geliyor. O da ADSL ve VDSL bağlantılarda mevcut.

Eki Görüntüle 428077

Tam olarak bahsettiğim olay işte. Fibernet adı altında dsl veya vdsl hizmeti alıyorsunuz. Fiber değil paketiniz maalesef. 24 MBIT Download - 3 MBIT Upload alıyorsunuz. AKKsiz paket.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı