İnternetim hızlı olmasına rağmen torrentten dosya indiremiyorum

Torrent'in kaynak sayısı çok az ise böyle olabilir.

Öte yandan her torrentte böyle oluyorsa ve bu internet ev interneti değilse interneti sağlayan kurum (okul, şirket vs.) tarafından torrent için engelleme veya kısıtlama yapılmış olabilir.

İnternet servis sağlayıcı torrent trafiğine kısıtlama getirmiş olabilir.

İhtimaller çok.

Konu ile pek alakalı değil ama internet sağlayıcınız altyapınız ve ödediğiniz fiyat nedir acaba upload çok iyi görünüyor.

Kendi internetim değil konuyu uzatmamak adına internetim diye bahsettim. Çalıştığım şirketin interneti. Turkcell sponsorumuz interneti onlar sağlıyor diye biliyorum.
Torrent'in kaynak sayısı çok az ise böyle olabilir.

Öte yandan her torrentte böyle oluyorsa ve bu internet ev interneti değilse interneti sağlayan kurum (okul, şirket vs.) tarafından torrent için engelleme veya kısıtlama yapılmış olabilir.

İnternet servis sağlayıcı torrent trafiğine kısıtlama getirmiş olabilir.

İhtimaller çok.

Şirket interneti. Denemek için 100 küsur GB'lik bir oyun indireyim dedim Steam'den çatır çatır indiriyor. Aynı ofiste iş arkadaşım gece gündüz korsan oyun indirip harddiskle eve taşıyordu. Torrentten indiriyordu. Onda böyle sorun olmuyordu. Yani korsan ya da torrente karşı herhangi bir yasak bulunmuyor ağımızda. Geçici bir sorun galiba çözüm bulamıyoruz hiçbir şekilde.

Öyle bir internette bir dosya indirmesi için alabileceğiniz hız yaklaşık 12.5 MB/s. Ancak indirdiğiniz serverın yetersiz olması, torrentin güncel olmaması yavaş indirmede etken olabilir.

Geri
Yukarı