İnternetimin Ping Değerleri Normal Ama Oyunlarda Yüksek

Dyrien

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim problemim yaklaşım 4 gündür devam ediyor. Genellikle LOL CS:GO oynayan birisiyim. CS:GO'da servera girmeden önce gecikme yeri gayet iyi gözüküyor olması gereken değerde gözüküyor ama nedense oyuna girince 1 katı ping çıkıyor aynı şey LOL'de de geçerli. Sizce neyden oluyor bu durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
DNS kullanıyor musunuz ?

League of Legends oynarken DNS mevcutsa ping yükselmesi oluyor. Normalde ben 13 ile 14 ms görüyorum ama DNS mevcut olursa 49 ve üzeri oluyor.

İnternet değerlerinizi, hız testi değerlerinizi, oyun için değerleri paylaşır mısınız ?

DNS kullanıyor musunuz ?

League of Legends oynarken DNS mevcutsa ping yükselmesi oluyor. Normalde ben 13 ile 14 ms görüyorum ama DNS mevcut olursa 49 ve üzeri oluyor.

İnternet değerlerinizi, hız testi değerlerinizi, oyun için değerleri paylaşır mısınız ?
Dns kullanmıyorum. Cmd ile ping -t tr.leagueoflegends.com yazdığım zaman sabit 37 38 arası ping olması gereken pingim o aslında ama oyuna girdiğimde 43-45-58-60 arası değişiyor ve lag yapıyor.
ping.png

speedtest sonuçlarım.

Dns kullanmıyorum. Cmd ile ping -t tr.leagueoflegends.com yazdığım zaman sabit 37 38 arası ping olması gereken pingim o aslında ama oyuna girdiğimde 43-45-58-60 arası değişiyor ve lag yapıyor.Eki Görüntüle 458497
speedtest sonuçlarım.

ping -t 195.175.112.163 hatırladığım kadarıyla direk server ile akalı.
ping -t tr.leagueoflegends.com ise web site ile akalı diye hatırlıyorum.

Bu iki işlemde bende 6 ile 9 arası ping gösteriyor. Ancak oyun içi 13 ile 14 ms görüyorum.
Türk Telekom abonesi olduğum dönemde 6 ile 9 arası gidip geliyordu bende oyun içi. Netspeed firmasına geçtikten sonra neredeyse iki katına çıktı.

Buda demek oluyor ki İnternet sağlayıcısı bile bu duruma etken.

Ancak PUBG mobile oyunundan bir örnek vereyim. İnternet firması fark etmeksizin ping değerleri her zaman 30 üzerinde olup genel ortalama ise 38 olarak gördüm ben.

Oyundan alakalı olabilir ama League of Legends üzerinde ping sorunun kesinlikle oyunla akalı değil diye düşünüyorum.

CS:GO oyununa 2 defa girdiğim bu zamana kadar ve hiç beğenmedim. Bu iki girişimde ping değerlerim gayet iyiydi yine.
Ancak uzun süredir CS:GO üzerindeki ping sorununa bir çözüm yok doğru düzgün.

Modem arayüzünden port açmayı deneyin. Çoğu kullanıcı bunun sayesinde ping etkilerini ve bağlantı sağlığını daha iyi hale getirenler oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı