İnternetin Mbps'i nasıl öğrenilir?

Seekio

Femtopat
Daha fazla  
Aile evinde yaşıyorum internet hakkında çoğu şeyi babam halletti ama bir bilgi almamış internetim bana göre çok yavaş hele son zamanlarda ekstra yavaş. Bildiğim kadarıyla internetimiz fiber hız testi yaptığımdaki sonuçları koyacağım. Eğer mümkünse hızla alakalı yükseltmek için işlemler yapmak istiyorum tarife değiştirmek gibi vs. neyin gerekli olduğunu bilmediğim için sadece hız testi fotoğrafı koyacağım. Ayrıca Steam'den vs oyun indirirken mbti 6-13 arası değişiyor ama 13 sadece bir iki kez gördüm diyebilirim. Türk Telekom kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-21 170153.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-21 170153.png
    14 KB · Görüntüleme: 54
Altyapinizi sorgulayın her hangi bir internet servis sağlayıcısı (turknet TTNet vb.) sonrasında alt yapınizin ne kadar hız desteklediğini görürsünüz. Ya da direkt olarak internet servis sağlayıcinizi arayın türk telekomu arayip hiç uğraşmadan bu konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Altyapinizi sorgulayın herhangi bir internet servis sağlayıcısı (TurkNet TTNET vb.) Sonrasında altyapınizin ne kadar hız desteklediğini görürsünüz. Ya da direkt olarak internet servis sağlayıcinizi arayın Türk Telekom'u arayip hiç uğraşmadan bu konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hocam bunu daha önce yapmıştım ama şu anki intenetimin bu kadar yüksek olduğunu düşünmüyorum.

Altyapı sorgulaması altyapının verebileceği maksimum hızı gösterir senin aldığın hızı değil aynı olmaması normal.

Yok onu biliyorum zaten ama altyapım böyleyken intenetimin neden bu kadra az hız verdiğini anlamaya çalışıyorum. Mbps mi öğrenirsem ona göre tarife vs araştırmasına gireceğim. TürkTelekom'un servisi zaten uğratırıcı.

Altyapı hızı farklı kullandığın sana verilen hiz farklı keşke TurkNet'e gecseydin:')

TurkNet'e geçmek istiyorum ama bu cayma bedeli vs. varmış onalrdan pek anlaıyorum. Ve tarifesi 400 TL gibi bir şeymiş galiba.

Yok onu biliyorum zaten ama altyapım böyleyken intenetimin neden bu kadra az hız verdiğini anlamaya çalışıyorum. Mbps mi öğrenirsem ona göre tarife vs araştırmasına gireceğim. Türk Telekom'un servisi zaten uğratırıcı.

Türk Telekom mobil uygulamasına gir orada gösterir paketin hızını ancak problem olduğu çok net ortada bu hızları vermesi hiç normal değil.

Yok onu biliyorum zaten ama altyapım böyleyken intenetimin neden bu kadra az hız verdiğini anlamaya çalışıyorum. Mbps mi öğrenirsem ona göre tarife vs araştırmasına gireceğim. TürkTelekom'un servisi zaten uğratırıcı.

TurkNet'e geçmek istiyorum ama bu cayma bedeli vs. varmış onalrdan pek anlaıyorum. Ve tarifesi 400 TL gibi bir şeymiş galiba.
Evet 400 civarı ama altyapı hızına göre veriyor diğerleri gibi su kadar hız su kadar demiyor en net bilgi için sağlayıcıyi arayin belki portlarda vs bir sorun vardır

süpoeronlıne.PNG

En kötü internet dahi 16Mbps veriyor baban panelden kısıtlama vermiş olabilir doğru bir değer değil bu.

Geri
Yukarı