İnternetin Mbps'i nasıl öğrenilir?

Evde kaç kişi bağlı kablo veya wifi ile mı baglisin ona göre düşüklük gösterebilir 16 mbps olması illa 16 ya kadar vermesi anlamına gelmez ki ama dediğin gibi şuan çok düşük bir hızda bağlanıyor
Eki Görüntüle 2174773

En kötü internet dahi 16Mbps veriyor baban panelden kısıtlama vermiş olabilir doğru bir değer değil bu.

Eki Görüntüle 2174773

En kötü internet dahi 16Mbps veriyor baban panelden kısıtlama vermiş olabilir doğru bir değer değil bu.

O dediğiniz panelin mantığı nedir dediğim gibi pek bilgim yok.

Evde kaç kişi bağlı kablo veya Wi-Fi ile mı baglisin ona göre düşüklük gösterebilir 16 Mbps olması illa 16 ya kadar vermesi anlamına gelmez ki ama dediğin gibi şu an çok düşük bir hızda bağlanıyor.

Bu testi yaparken evde kimse yoktu yani kendi düşüncem sadece ben bağlanmıştım ama onun dışında evet 2-3 kişi daha bağlanıyor internete. Özellikle PC'de Ethernet kablosuyla değil de USB'le bağlanıyorum PC'de daha az çekiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_5465.jpg
    IMG_5465.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Şu an alimde Ethernet kablosu yok ama en yakın zamanda temin etmeye çalşıcam.

Hocam hala Ethernet'i denemedim ama telefondan yaptım şimdi testi böyle sonuç çıktı. Sorun Wi-Fi sağlayıcısında galiba.
Olabilir dediğim gibi hızı daha verimli almak için kablo ile bağlanın

Hattında sorun olabilir VDSL kullanıyorsun diye düşünüyorum modemin arkasındaki DSL girişine kablo takılımı.

Bu sorun sadece PC'de varsa Wi-Fi'si bozuk olabilir.

Eki Görüntüle 2174773

Testin Wi-Fi ile yapıldığını ve Wi-Finin sorunsuz olup olmadığını bilmiyoruz. Muhtemelen sorunlu. Ayrıca sorunsuz olsa bile Türkiye'de çoğu ISS söylediği internet hızlarını vermiyor.

Hattında sorun olabilir VDSL kullanıyorsun diye düşünüyorum modemin arkasındaki DSL girişine kablo takılımı.

Bu sorun sadece PC'de varsa Wi-Fi'si bozuk olabilir.

Herhangi bir kablo takılı değil. Yanlış anşamışta olabilirm ama modemin arkasında sadece Power ve WAN kabloları takılı ayrıyettende beyaz bikutu gibi bir şey var internete bağlı.

Geri
Yukarı