İnternette anlık kopma ve hız düşmesi neden olur?

TT fiber altyapısından aldığım internet arada kopuyor. Genellikle de aniden hız düşmelerine uğruyor. Altyapım en fazla 100Mbps destekliyor ve 100Mbps pakette 90Mbps alabiliyorum. Dediğim düşmelerde internet 20-30MBPS civarına düşüyor ve bu kısa da sürmüyor 10 dakika kadar düzelmiyor. Bazen de 1-2 dakikalığına kopuyor ya da 1Mbps altına düşüyor.

Adamların VDSL altyapısı ile zaten sorun yaşadım. Bu fiber bu iyi dediler yine sorun var 😂

Sizce sorun nerededir? Sorunu bir şekilde çözmem gerek, şu an için Kablonet veya Superonline kullanmak istemiyorum.
TT Fiber altyapısı 1000 Mbps'ye kadar destek verir. Malum probleminiz altyapı kaynaklı olmamalı. Gpon aygıtınız belki kusurlu olabilir. Ani hız düşmeleriniz için Teknik ekip çağırın hatları kontrol etsinler. Bağlantı kesintisi Fiber'de evet oluyor arada onun sebebini bende anlayamıyorum. GPON aygıtından dolayı olabilir. Oyunlarda birden bağlantı kesildi uyarısı alıyorsanızız GPON aygıtını kontrol ettirin. Bir de TT'nin Fiber için verdiği 2 cihaz mevcuttur. İkiside bağlantı kesintisi problemi yaşatıyor. Ben kendi routerimi alarak sorunumu çözdüm. Tavsiyem Teknik ekibi çağırıp herşeyi teker teker kontrol ettirin.

TT Fiber altyapısı 1000 Mbps'ye kadar destek verir. Malum probleminiz altyapı kaynaklı olmamalı. GPON aygıtınız belki kusurlu olabilir. Ani hız düşmeleriniz için Teknik ekip çağırın hatları kontrol etsinler. Bağlantı kesintisi Fiber'de evet oluyor arada onun sebebini bende anlayamıyorum. GPON aygıtından dolayı olabilir. Oyunlarda birden bağlantı kesildi uyarısı alıyorsanızız GPON aygıtını kontrol ettirin. Bir de TT'nin Fiber için verdiği 2 cihaz mevcuttur. İkisi de bağlantı kesintisi problemi yaşatıyor. Ben kendi routerimi alarak sorunumu çözdüm. Tavsiyem Teknik ekibi çağırıp her şeyi teker teker kontrol ettirin.
Altyapı GPON değil. FTTB denilen türden. O yüzden evde GPON cihazı bulunmuyor. Elimde Router var ama kendisini modeme ethernet kablosu ile bağlayarak kullanıyorum. Acaba Router doğrudan modem olarak bağlanır mı ve bağlanırsa sorun gider mi?

Sorunu çözemezsem 3-5 ay içinde mecburen Superonline firmasına geri döneceğim. Her ne kadar rezalet hızlar verse de en azından bağlantı stabildi.

Altyapı GPON değil. FTTB denilen türden. O yüzden evde GPON cihazı bulunmuyor. Elimde Router var ama kendisini modeme Ethernet kablosu ile bağlayarak kullanıyorum. Acaba Router doğrudan modem olarak bağlanır mı ve bağlanırsa sorun gider mi?

Sorunu çözemezsem 3-5 ay içinde mecburen Superonline firmasına geri döneceğim. Her ne kadar rezalet hızlar verse de en azından bağlantı stabildi.

Hocam evinizdeki internet sistemini atar mısınız? FTTB altyapıyı hiç görme fırsatım olmadı rica etsem atabilir misiniz düzeneği. Kablolarda görünürse sevinirim hocam.

Hocam evinizdeki internet sistemini atar mısınız? FTTB altyapıyı hiç görme fırsatım olmadı rica etsem atabilir misiniz düzeneği. Kablolarda görünürse sevinirim hocam.
Kısaca şöyle anlatayım binada bir kutuya fiber geliyor ve oradan 40 tane ethernet kablosu çıkıyor. Eve sadece ethernet kablosu geliyor ve modeme bağlanıyor. Yani binada ortak ve büyük bir GPON cihazı var gibi düşünebilirsiniz.

Ek olarak bana denene göre bu cihaz 7 senelikmiş ve üzerindeki ethernet portları en fazla 100Mbps desteklediği için daha fazlası alınamazmış.

Hocam Dairelere Ethernet çıkıyorsa ve Sadece bir GPON var ise bir fikrim var ama doğruluğu tartışılır. Sayın hocam ben kendi evimde GPON olmasına rağmen bazen bağlantı kesintisi yaşıyorum. Bu tamamen verdikleri dandik GPON aygıtından kaynaklı. Araştırdım gerçekten de pek iyi bir cihaz değil TT'nin GPON aygıtı. Birden fazla daire birden fazla modem de bağlanınca bence sıkıntı olması bu şartlarda çok uygun. Yapabileceğiniz birşey varsa teknik ekibe durumu anlatmak olur. Başka pek yol yok gibi gözüküyor hocam.
Eğer ki birde FTTB kutusunu kullanan kullanıcıların hızlar yüksekse yani download/upload'ları; bence sorun doğuracaktır. Teknik ekip en doğru karar olucaktır bana sorarsanız.

Hocam Dairelere Ethernet çıkıyorsa ve Sadece bir GPON var ise bir fikrim var ama doğruluğu tartışılır. Sayın hocam ben kendi evimde GPON olmasına rağmen bazen bağlantı kesintisi yaşıyorum. Bu tamamen verdikleri dandik GPON aygıtından kaynaklı. Araştırdım gerçekten de pek iyi bir cihaz değil TT'nin GPON aygıtı. Birden fazla daire birden fazla modem de bağlanınca bence sıkıntı olması bu şartlarda çok uygun. Yapabileceğiniz bir şey varsa teknik ekibe durumu anlatmak olur. Başka pek yol yok gibi gözüküyor hocam.
Eğer ki birde FTTB kutusunu kullanan kullanıcıların hızlar yüksekse yani download/upload'ları; bence sorun doğuracaktır. Teknik ekip en doğru karar olacaktır bana sorarsanız.
Hızlarını bilmem ama burada neredeyse herkes TT kullanıyor. Ben 6 senedir Superonline GPON kullanıyordum ve bir sorun yoktu ama 100 liraya 24Mbps kilitlemeye çalıştıkları için bıraktım.

Servis sağlayıcı olarak Türknet kullanıyorum o yüzden bence ekip falan göndermezler ama yine de destek kaydı açarım.

Bir de şimdi aklıma geldi kurulum ekibi CAT6 kabloda arıza olduğu için birkaç ek yaptı ama sorun olmaz dedi. Yine de sorun o mu diye düşünmedim değil.

Hızlarını bilmem ama burada neredeyse herkes TT kullanıyor. Ben 6 senedir Superonline GPON kullanıyordum ve bir sorun yoktu ama 100 liraya 24Mbps kilitlemeye çalıştıkları için bıraktım.

Servis sağlayıcı olarak Türknet kullanıyorum o yüzden bence ekip falan göndermezler ama yine de destek kaydı açarım.

Bir de şimdi aklıma geldi kurulum ekibi CAT6 kabloda arıza olduğu için birkaç ek yaptı ama sorun olmaz dedi. Yine de sorun o mu diye düşünmedim değil.
Kablo sorunlu olabilir hocam eğer ki kablo sorunluysa tüm parçalar yerine oturuyor. Bir de civarda aynı kutuya bağlı yani eğer apartmanda oturuyorsanız apartmandaki komşulara falan sorun. Aynı hizmeti aynı kutudan alan insanlara sorun. Eğer onlarda da aynı sorun varsa sorun sizde değildir. Ama eğer ki tek sorunu siz yaşıyorsanız direk kabloları kontrol edin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı