İnternette doğru araştırma nasıl yapılır?

kronos0

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar internette araştırma nasıl yapılır diye bir araştırma yaptım Google boş bilgi gibi. Lutfen bu konu hakkında ne biliyorsanız söyleyin herkes faydalansın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wikipedia benzeri bir siteden veya doğrudan Wikipedia'dan araştırma yapabilirsiniz, daha sonra başka herhangi bir siteden bilgileri karşılaştırmak şartıyla.

Her konuda verimli bilgi aldığınız kaynakları not alın o konuda bir bilgi almanız gerektiğinde orayı kullanın tespit edene kadar zor olsa da ettikten sonra çok basit bir işlem haline geliyor.

Çok net bir şekilde söyleyebilirim ki cevap İngilizce kaynak araştırmaktan geçiyor. Çünkü Türkçe kaynakların hepsi neredeyse birbirinin kopyası.

Arkadaşlar galiba beni anlamadınız :d demek istediğim Türkçe bir arama yapınca saçma sapan sayfalarda alakasız bilgiler çıkıyor bilgi dediğimde 1 cümle en az 45 cümlesi yok bunumu arştırdınız işte cevabı vs. saçmalıklarla dolu ama İngilizce araştırmada yapamıyorum çünkü bilmiyorum önermenizi istediğim şey ya basit İngilizce'yle açıklama yapılan ya da Türkçe olup güvenebileceğim kaynaklar.

Google boş bilgi değil. Google'da ulaştıklarınız boş. İngilizce arama yapın. Bilmiyorsanız öğrenin. Çok daha rahat edersiniz.
Yine de yaptığınız aramalarda ilk çıkan siteye girip ahan bu doğru demeyin. Birkaç siteye daha bakın. Baktığınız yerler çoğu zaman kaynak bırakır. Kaynağın ne kadar güvenilir olduğuna bakın.
En iyisi bize yaptığınız bir aramayı söyleyin, onun üzerinden gidelim.

Google boş bilgi değil. Google'da ulaştıklarınız boş. İngilizce arama yapın. Bilmiyorsanız öğrenin. Çok daha rahat edersiniz.
Yine de yaptığınız aramalarda ilk çıkan siteye girip ahan bu doğru demeyin. Birkaç siteye daha bakın. Baktığınız yerler çoğu zaman kaynak bırakır. Kaynağın ne kadar güvenilir olduğuna bakın.
En iyisi bize yaptığınız bir aramayı söyleyin, onun üzerinden gidelim.

1.si örneğin İtünün PC mühendisliğindeki hocalarının işlenen derslerinin vs. bilgisini nereden bulabilirim?
2.si örneğin Hasan Sabbah hakkında bilgi nereden bulabilirim?

Geri
Yukarı