İnternette Dolaşırken Bilgisayarın Ekranı Gidiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mert sağanda

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü pc min eski bir mönitörü var . Bazen internette dolaşırken ekranım bu fotoğraflardakı gibi oluyor. Pc'yi tekrar başlatınca hiç bir şey olmamış gibi sadece hata raporunu gösteriyor. Pc yi yeni topladım 1 sene olmadı .Bu neden oluyor olabilir , yeni bir mönitör alsam bir şey değişir mi? (Almayı düşünüyorum)

Şimdiden yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkürler ...

1911369_841396995874730_2145825936_o.jpg
10172557_841395269208236_461056752_o.jpg
10170270_841395292541567_1405296351_o.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın nedir ? Aşırı ısınmadan olabilir .

Asus HD 7850 1 GB. Sanmıyorum. PC boşken 38 derece. O zaman da PC'yi daha yeni açmıştım. Açtıktan sonra Facebook'a bakınca bir anda boyle oldu. PC'yi tekrar başlattıgımda işlemcim 41 dereceden 56 derece olmustu. Tabi fotografı çekmek için bir dk falan bekledim arada bir böyle oluyor ve genellikle yeni bir şeye tıkladıgımda oluyor malesef.

İşlemcim AMD Fx 6300

Bence sorunun Monitörden kaynaklanmıyor. Ekran kartından diye düşünüyorum. Fakat bir çözüm yolu bulamadım maalesef :(

Tamam teşekkürler. Acaba RAM'ım 8 GB ama 32 bit Windows 7 kullanıyorum bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Hayır alakası yok kardeşim sorun büyük ihtimal ile ekran kartında. Bir yetkili servise götür bakalım ne diyecekler ?

Büyük ihtimal ekran kartından başka bir ekran kartı takıp dene eğer imkanın varsa . Bu sorunun 8 gb ramle 32 bit kullanmanla alakası yok.

Ram bağlı sorun değil gibi, sorun ya ekran kartı yada ekran.
Bilgisayarı başka bir ekranda deneyin.

Evet bilgisayarı başka bir ekranda denemen yararlı olacaktır. Şimdi sende yeni bir monitör alacağım demişsin fakat sorun monitörde değilse almanın da anlamı yok. Bir dene bakalım başka bilgisayarda.

Ekran kartı fırınlama ile bu sorunu çözenler var fakat ne derece doğru bilmiyorum istersen onu dene.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı