İnternette gezinirken bilgisayarın takılması

Bilgisayarınıza keylogger girmiş olma ihtimali var mıdır? Çünkü keylogger'ı kullanan kişi mouse, klavye, kamera gibi sistem parçalarını aktif ve ya pasif hale getirebiliyor diye duymuştum.

Keylogger'dan olmaz o.

AVG ile tarama yaparsam keylogger olup olmadığı anlaşılır mı?

AVG ile hiçbir şeyi düzeltemezsiniz. Dandik bir virüs programıdır.

Öncelikle bilgisayarınıza trojen veya virüs girdiğini düşünüyorum. Aşırı ısınma(yok diyorsunuz) olmadığı sürece böyle sorunlar çok zor.

"ComboFix" indirin ve çalıştırın. Uygulama çalışırken hiçbir şeye ellemeyin. 10 ila 20 DK arası sürebilir. Bilgisayarda zararlı ne var ne yok temizler götürür. Çöp dosyaları vs. siler ve biraz da olsa hızlanma yapabilir.

Keylogger'dan olmaz o.

AVG ile hiçbir şeyi düzeltemezsiniz. Dandik bir virüs programıdır.

Öncelikle bilgisayarınıza trojen veya virüs girdiğini düşünüyorum. Aşırı ısınma(yok diyorsunuz) olmadığı sürece böyle sorunlar çok zor.

"ComboFix" indirin ve çalıştırın. Uygulama çalışırken hiçbir şeye ellemeyin. 10 ila 20 DK arası sürebilir. Bilgisayarda zararlı ne var ne yok temizler götürür. Çöp dosyaları vs. siler ve biraz da olsa hızlanma yapabilir.
Bilgisayarı açıyorum bu seferde monitöre görüntü gelmiyor. 2 ay öncede böyle olmuştu, garantiye verdim. Anakartın bir parçası yanmış onu değiştirdik dediler. Yarın tekrar götüreceğim galiba. :(

Arkadaşlar böyle bir durumda bilgisayarı açarken ekrana hiç görüntü gelmiyordu RAM'lerin yerini değiştirdim bilgisayar açıldı. Risk almadan yetkili servise bırakmalımıyım yoksa test mi edeyim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı