İnternette gizliliği ne kadar önemsiyorsunuz?

Aramalarınız Google hesabınızın geçmişine kayıt olduğu için reklamlar arattırdığınız kelimelere göre çıkıyor, telefonda da Google hesabınız bağlıysa bu yüzden oluyor.
Ben de böyle bir sorun yok. Güvenli olmayan sitelere girmiyorum, korsan indirmeler yapmıyorum. İçim rahat.

İnternette gizliliği ne kadar önemsiyorsunuz? Ben Google'un uyguladığı 'kişileştirilmiş reklamlar'dan nefret ediyorum, bilgisayardan arattığım bir kelimenin mobilde dahi karşıma reklamının çıkıyor olması insanı 'izleniyor' hissine kaptırıyor.

Buna bakabilirsin.

Onun dışında sıradan bir tarayıcı, Slimjet kullanıyorum.

İnternette gizliliği ne kadar önemsiyorsunuz? Ben Google'un uyguladığı 'kişileştirilmiş reklamlar'dan nefret ediyorum, bilgisayardan arattığım bir kelimenin mobilde dahi karşıma reklamının çıkıyor olması insanı 'izleniyor' hissine kaptırıyor.
İnternette kişiler reklamları falan her şeyi kapatsanız da sizi sizden iyi tanıyorlar. İnternette gizlilik diye bir şey yoktur.

Son düzenleme:
Ben önemsiyorum, açık kaynak kodlu tarayıcılar kullanıyorum.

Eğer illa da Chrome kullanmak istiyor ama takip edilmek istemiyorsan Ungoogled Chromium deneyebilirsin.

(Bu seni görünmez yapmayacak yanlış anlaşılmasın, sadece Chrome'un bazı reklam için olan servislerinin ya da telemetry'sinin olmadığı bir tarayıcı ve tamamen açık kaynak kodlu.)

Geri
Yukarı