İnternette olan PC hızlandırma videoları FPS arttırır mı?

Agony07

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, daha yeni format attım. Böyle oyun oynasam mı iyi olur? İnternetteki FPS videolarını uygulayayım mı? Ne kadar FPS arttırır yoksa normal hali mi iyi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Hocam arka plan uygulamalarını falan kapatın Bilgisayar>Özellikler>Gelişmiş sistem ayarları>Performans>Ayarlar bu kısımda ise kendinize göre ayarlayın bilgisayarınız rahatlar azda olsa oyun için ayarlar genel olarak önemli bildiğim kadarıyla.

FPS arttırır tamam ama yani sabahları güzel bir sucuklu yumurta yapabilirsin. Şaka bir yana örneğin işlemcinin %100'ünü kullandırtıyor. Bu da ısınmaya neden oluyor. O ayarı kendin yakalaman lazım hem orta ısınma hem de performans şeklinde.

Arkadaşlar, daha yeni format attım. Böyle oyun oynasam mı iyi olur? İnternetteki FPS videolarını uygulayayım mı? Ne kadar FPS arttırır yoksa normal hali mi iyi? Cevaplarınızı bekliyorum.
Fazla yaptığınıza değmez, onun yerine regedit'den gereksiz hizmetleri kapatmak daha mantıklı.

@408157 hocam bi bakabilir misiniz?

Sağ olun hocam benim de bildiğim yöntemler var zaten toplam oynayacak 1 ayım falan kaldı zaten laptop çok iyi değil Steam'de eskiden aldığım oyunlar vb var bitirmediğim 1 ayda onları oynayacağım dediğiniz gibi çok bilinen ayarları yapsam zaten laptop oyun laptopu değil ama Steam'de olan çoğu oyunu Low med ayarlarda 60 FPS kaldırıyor yani zaten 26 27 günüm falan kaldı boşuna uğraşmama gerk yok mu hocam.

Bütün yöntemler işlemciyi kullandırtmıyor.
Tamam ama genel olarak işlemci üzerinden kullandırtarak oluyor mesela güç planı düzenlemede - unlosttan izlemiştim - her şeyi fullettirdi. O zaman çok ısınıyor, bi de çömez olduğumdan işlemci belli bi seviyeye gelince kapanıyor ya o olduğunda ekran kartı felan yandı sanmıştım. o seviyeyi ayarlayınca performans hem orta halli oluyor hem az ısınıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı