Çözüldü İnternette satılan tüm SSD'ler laptoplara uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kloox

Hectopat
Merhaba, laptopuma ikinci bir SSD alacağım ama hangi model almam gerektiğini bilmiyorum. İnternette bulunan tüm SSD'ler tüm laptoplara uyumlu mu? Ve ayrıca fiyatına göre en az 1 TB olacak şekilde laptop SSD önerir misiniz?

Çözüm
2.5 inç ise uyumludur.
m2 tip olanlar farklılık gösterebilir.

Kesin cevap için Laptop marka modelinizi eksiksiz olarak belirtmelisiniz. Satın almak istediğiniz SSD yi de ekleseniz iyi olur.
Merhaba, laptopuma ikinci bir SSD alacağım ama hangi model almam gerektiğini bilmiyorum. İnternette bulunan tüm SSD'ler tüm laptoplara uyumlu mu? Ve ayrıca fiyatına göre en az 1 TB olacak şekilde laptop SSD önerir misiniz?

Laptopunuzda ikinci bir disk takma yuvası var mı? Kontrol ettiniz mi? Ettiyseniz satamı yoksa NVMe SSD yuvasımı var?

2.5 inç ise uyumludur.

Kesin cevap için Laptop marka modelinizi eksiksiz olarak belirtmelisiniz. Satın almak istediğiniz SSD yi de ekleseniz iyi olur.

Çözüm
Laptopun tam modelini yazar mısın?

Tulpar T7 V24.1 17,3" Gaming Laptop​

Laptopunuzda ikinci bir disk takma yuvası var mı? Kontrol ettiniz mi? Ettiyseniz satamı yoksa NVMe SSD yuvasımı var?
İkinci disk yuvası var ama sata mı ssd yuvası mı bilmiyorum modeli Tulpar T7 V24.

2.5 inç ise uyumludur.

Modeli Tulpar T7 V24. Satın almak istediğim belli bir SSD yok sadece en az 1 TB olması lazım.

Tulpar T7 V24.1 17,3" Gaming Laptop​

İkinci disk yuvası var ama sata mı ssd yuvası mı bilmiyorum modeli Tulpar T7 V24.

Modeli Tulpar T7 V24. Satın almak istediğim belli bir SSD yok sadece en az 1 TB olması lazım.
Laptop marka modelinizin Disk slotları ve bağlantı tipi aşağıda.
Sisteminize bütün 2.5 inç diskler ve modern m2 ssd ler uyumlu.

3 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD + 1x 2.5" Disk)
PCIe 3.0

Son düzenleme:
Teşekkürler. Anladığım kadarıyla her hangibi bir M.2 SSD alabiliyorum. Peki önerdiğiniz bir SSD var mı?
Öneriler için yeni bir konu açın ama açarken sistemi yeni aldığınız diske mi kuracağınızı yoksa sadece depolama için mi kullanacağınızı da belirtin.
Tavsiyem sistemi yeni alacağınız 1tb SSD ye aktarmanız ve şu anda kullandığınız diski ek depolama olarak kullanmanızdır.
Laptop marka modelini de yazmayı unutmayın.

Öneriler için yeni bir konu açın ama açarken sistemi yeni aldığınız diske mi kuracağınızı yoksa sadece depolama için mi kullanacağınızı da belirtin.
Tavsiyem sistemi yeni alacağınız 1tb SSD ye aktarmanız ve şu anda kullandığınız diski ek depolama olarak kullanmanızdır.
Laptop marka modelini de yazmayı unutmayın.
Şuanda ki sistemde zaten SSD içerisine kurulu yeni olana sistemi kurmanın farklı bir avantajı olur mu?

Geri
Yukarı