İnternetteki bir dosyada virüs olup olmadığı nasıl anlaşılır?

İnternetten dosya indirirken virüs bulaşmaması için ne yapmalıyım?
Size tavsiyem virüs olduğunu düşündüğünüz dosyayı indirmemeniz tek bilgisayara değil, insanlar indirdiğiniz dosyalardan sizin bilgisayarinizi ele geçirip bilgilerinize ulaşabiliyor virüs konusu ciddi bir konudur hafife almamanizi tavsiye ederim

Hocam popüler sitelere güvenebilir miyim? Yani direkt tarama vs yapmadan indirebilir miyim?

Hangi siteler mesela hocam

Size tavsiyem virüs olduğunu düşündüğünüz dosyayı indirmemeniz tek bilgisayara değil, insanlar indirdiğiniz dosyalardan sizin bilgisayarinizi ele geçirip bilgilerinize ulaşabiliyor virüs konusu ciddi bir konudur hafife almamanizi tavsiye ederim

Hangi siteler mesela hocam
Hocam bazı edit programları ve oyunları indirmekten bahsediyorum. Site adı vermek kurallara uymuyor galiba ama popüler sitelerden bahsediyorum.

Hocam bazı edit programları ve oyunları indirmekten bahsediyorum. Site adı vermek kurallara uymuyor galiba ama popüler sitelerden bahsediyorum.
O tarz sitelerdeki dosyalar virüslü olmaz hocam sadece bazen o tarz sitelerde reklam kısımlarına seni yeni sekmeye atip virüslü programları temizlik uygulaması olarak gösterip indirmeni ister o sekmelerden direk çıkıp indirme bağlantısından dosyaları rahatlıkla indirebilirsiniz sorun çıkmaz

Ama güvenlik takıntınız vs. Var ise indirmeden önce dosya bağlantısını virüstotalden taratabilirsiniz iyi günler dilerim

Geri
Yukarı