İnternetteki Zeka(IQ) Testleri Ne Kadar Doğrudur

denylord

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. İnternetteki zeka(IQ) testleri sağlıklı mıdır, doğru bilgi verir mi?

www.zekatestimerkezi.com: IQ Testi - Zeka Testi (2015)
Bu siteden test yaptım. Sorulara ve sitedeki bilgilendirmeye dayanarak sonucun doğru olduğunu düşünüyorum. Sorular gerçekten zeka ve beyin karıştıran sorular. Ama yinede emin değilim. Birde sizin fikirlerinizi almak isterim.

Testi yaptığım sitede kendi adıma olumlu sonuç aldım. IQ derecem 127 ve zeka derecem, yüksek zeka olarak çıktı. :D Detaylı rapor, 15 TL ücretle satın alınıyor. Sizin bildiğiniz, doğru bilgi veren bu tür testler varsa paylaşırsanız sevinirim. :)

Testi bir kaç defa farklı cevaplarlar vererek yaptım. Sadece sistem robotuna göre ve her seferinde farklı hemen hemen aynı sonuçları veriyor.

Internetteki IQ testleri tamamen ego tatmini, herkesin 100 ustu cikiyor. Bu is icin merkezler var oralardan iq testi yaptirabilirsiniz. Sosyal-sozel-sayisal olarak uce ayrilmis sekilde degerler veriliyor.

Zeka testleri böyle basit olarak yapılamaz.
Öncelikle sağ ve sol lob baskınlık kontrolü yapılmalı ve o sonuçlara göre testler belirtilmelidir. Herkesin beyni aynı değildir ve karaktere göre bile farklılık gösterebilir.
Aksi halde böyle bir şey olurdu;

upload_2015-3-13_23-40-3.png

180 cikti. Kac uzerinden hesaplaniyor acaba? Ama detayli rapor icin 15 tl demesi testi biraz guvensiz kiliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı