İnternetten Alınan Sistem Parçalarını Toplamak

OmerTe34

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler. Yakın zamanda elime biraz para geçecek. Ben de bir sistem toplamaya karar verdim. Daha önce hep laptop kullandım. Yani daha önce sistem toplama deneyimim olmadığı için, İnce Hesap'tan 7200 TL'ye sistem toplamaya karar verdim. Razer delisi olduğum için, ekstra dan yanına Hepsiburada'dan Razer set alacağım. Hepsiburada'da Razer kasa olduğunu ve İnce Hesap'ta olmadığını gördüm. Hepsiburada sistem parçalarını ayrı ayrı gönderiyor. Sizce Hepsiburada'dan sistem parçalarını ayrı ayrı alsam, kendim birleştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok basit buyrun. Alacağınız parçalar değişkenlik gösterebilir ama mantık aynıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

PSUdan gelen kablolardan hangisi nereye bağlanacak onlarda sıkıntı çekebilir.
Youtube'da milyarlarca video var.

Hiç bilmeyen biri için, rehberler bile tam anlamı ile yardımcı olamayabilir, fakat diğer yorumlarda bahsedildiği gibi çok da zor bir süreç değil. İşlemci ve işlemci fanı takılırken, pinlerine zarar vermediğiniz yada sök tak yapmak zorunda kalarak termal macun yenilemek zorunda kalmadığınız sürece diğer işlemlerin bir şekilde üstesinden gelinebilir.
Fakat şöylede bir durum var, bütçeniz azımsanacak bir meblağ değil tek bir firmaya bağlı kalmadan hangi parça nerede ucuz ise oradan alınarak hem donanımlarınız olabileceği en iyi şekilde alınırken bir yandan da zaten satın aldığınız donanımları ücreti karşılığında işinin ehli birine toplatabileceğiniz bir bütçede elinizde kalacaktır.

Çok basit buyrun. Alacağınız parçalar değişkenlik gösterebilir ama mantık aynıdır.

Teşekkür ederim videoları izleyeceğim
Daha
PSUdan gelen kablolardan hangisi nereye bağlanacak onlarda sıkıntı çekebilir.
YouTube da izlediğim kadarıyla birleştirmede pek problem yaşamam beni sadece kablolama korkutuyor birde sıvı soğutma
Kablolamayı videolardan hallettim diyelim sıvı soğutma nolucak

Son düzenleme:
Önceden laptop kullanıyordum. Bu yazın başında ilkkez bilgisayar topladım. Dert etme videolarını izle, araştırmanı yap gayet kolay. Herhangi bir sıkıntı çekmedim kablolama olsun montaj olsun. Gerektiğinde kullanma klavuzlarına bak. Ön panel bağlantılarını yaparken klavuzlar hayat kurtardı diyebilirim. Şimdiden hayırlı olsun ve kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı