İnternetten alınan telefon iade alınmıyor

Paul Atreides

Centipat
Daha fazla  
Geçtiğimiz cumartesi Apple marka bir telefon aldım kurulumunu yaptım ve test ettim, alanın yeterli gelmeyeceğini anladığım için bir üst hafızalı varyasyonu almakta karar kıldım, cayma hakkımı kullanarak iade etmek istedim ama telefonun kurulumunu yaptığım için iade edemeyeceğimi garantisinin başladığını söylediler, ürünü kurmadan nasıl test edebilirim? Bu konuda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada satıcı da kendisiydi.
Bir arkadaşım direkt apple ile iletişime geç belki yardımcı olurlar dedi ama hakem heyetine başvurup 3 ay beklemek var bir de :(
İlerleme 1)

Firma tarafından arandım, iade için servis raporu istediler.
Söylediklerine göre "Telefonun kurulumunu yaptığım için garanti başlamış ve telefon 2. el statüsüne geçmiş."

İlerleme 2)

Apple ile görüşme sağladım, faturayı kesen taraf Hepsiburada olduğu için iade işlemi yapamadıklarını ama kanunen ve Apple iade şartlarına göre iadeyi olumsuz etkileyen bir durum söz konusu olmadığını, 14 gün içerisinde dilediğimce iade yapabileceğim konusunda bilgilendirildim.

İlerleme 3)

Şikayetvar üzerinden talep oluşturuldu, Hepsiburada tarafından talep doğrultusunda aranıldım, servis raporu almam gerektiği söylendi. Bir önceki gün arayan servis elemanının söylediklerini birebir tekrarladı, tüketici yıpratma politikasını ezberlemiş gibi gözüküyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı