İnternetten alışveriş yaparken sorun yaşamamak için ne yapılmalı?

llVeteran

Centipat
Daha fazla  
İnternetten alışverişte kargoyu teslim alırken yapılması gerekenler nelerdir?

Ben kargoyu alırken kutuda hasar varsa hasar tespit tutanağı tutulup kargoyu aldıktan sonra açarken videoya çekilmesi gerekiyor diye biliyorum.
Tutanak, imza attıktan sonra mı tutuluyor ya da kargocuyu bekletip kutuyu açmamız mı gerekiyor? Kutuda hasar olduğu halde tutanak tutmadan kayıt alıp açsam Hepsiburada iade alır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten alışverişte kargoyu teslim alırken yapılması gerekenler nelerdir?

Ben kargoyu alırken kutuda hasar varsa hasar tespit tutanağı tutulup kargoyu aldıktan sonra açarken videoya çekilmesi gerekiyor diye biliyorum.
Tutanak, imza attıktan sonra mı tutuluyor ya da kargocuyu bekletip kutuyu açmamız mı gerekiyor? Kutuda hasar olduğu halde tutanak tutmadan kayıt alıp açsam Hepsiburada iade alır mı?
Hepsiburada güvenilir bir alışveriş sitesidir, satıcıdan daha çok alıcının arkasında duruyor. Kargo'da herhangi bir sorun olursa iade veya değişim yapıyorlar.

Hocam teoride tutanak vs. tutulması gerekiyor ama pratikte hiç öyle olmuyor işler. Şansa kalmış biraz yani, hiçbir kurye daireye kadar tutanak taşımaz yanında. Yani en azından bana denk gelmedi. İmza atma vs. hak getire zaten.

Ama şimdiye kadar da hiç sıkıntı yaşamadım işin garibi. Hasarlı kutu birkaç kez denk geldi onda da içeriği sağlamdı. Hangi firmalardan alışveriş yaptığınız önemli ilk etapta. Size tavsiyem Amazondan şaşmayın, hele bir de Prime Teslimat kullanıyorsa.

N11 içlerinde en zayıfı bana göre, satış sonrası yardımcı olmuyorlar pek. Satıcıyla baş başasın yani; N11 tarafsız yaklaşıyor olaylara.

Kutuyu hiç açmadan önce videoya başlayıp, kargo çıktısını ve aldığınız ürünü söyleyerek kutuyu açın. Ben bilgisayar alınca fişe takıp açılana kadar durdurmadım videoyu. Sonda da açılışta problem görünmüyor diğer testleri ilerleyen saatlerde yapacağım diye videoyu sonlandırdım

Ayrıca kutuyu seri numarası görünür şekilde çekiyorum.

Hocam teoride tutanak vs. tutulması gerekiyor ama pratikte hiç öyle olmuyor işler. Şansa kalmış biraz yani, hiçbir kurye daireye kadar tutanak taşımaz yanında. Yani en azından bana denk gelmedi. İmza atma vs. hak getire zaten.

Ama şimdiye kadar da hiç sıkıntı yaşamadım işin garibi. Hasarlı kutu birkaç kez denk geldi onda da içeriği sağlamdı. Hangi firmalardan alışveriş yaptığınız önemli ilk etapta. Size tavsiyem Amazon'dan şaşmayın, hele bir de Prime teslimat kullanıyorsa.

N11 içlerinde en zayıfı bana göre, satış sonrası yardımcı olmuyorlar pek. Satıcıyla baş başasın yani; N11 tarafsız yaklaşıyor olaylara.

Tutanağı kendim yazarım öyle olmuyor mu Hepsiburada'dan aldım satıcı halkında 6 tane şikayet vardı internette ama HP ürün temsilcisi satıcı hakkında bir şikayet almadık dedi.

Kutuyu hiç açmadan önce videoya başlayıp, kargo çıktısını ve aldığınız ürünü söyleyerek kutuyu açın. Ben bilgisayar alınca fişe takıp açılana kadar durdurmadım videoyu. Sonda da açılışta problem görünmüyor diğer testleri ilerleyen saatlerde yapacağım diye videoyu sonlandırdım.

Ayrıca kutuyu seri numarası görünür şekilde çekiyorum.

Hepsiburada siz Windows'u kurana kadar iade alabiliriz dedi.
Seri numara kontrolü de yapacağım.

Hocam tutanak muhabbeti gerçekten çok saçma. Kargocu yukarı çıkıyor, adımı soruyor, kucağıma atıp kaçıyor. Kardeş bir T.C.'mi, soyadımı sor, imza attır. Hayır ben ne ara tutanak tutturayım ki kaçan adama :D.

Tutanak işini denerim olmadı videoyu açarım kapıda alırken sonra kutuyu açarım tarih vs söyleyip her tarafını gösteririm kurup açarım ama Windows'u kurduktan sonra iade almıyoruz gibi bir şey söyledi siz iade ettiniz mi böyle bir durumda?

Tutanak işini denerim olmadı videoyu açarım kapıda alırken sonra kutuyu açarım tarih vs söyleyip her tarafını gösteririm kurup açarım ama Windows'u kurduktan sonra iade almıyoruz gibi bir şey söyledi siz iade ettiniz mi böyle bir durumda?

Ben daha yeni Mart'ta bir Notebook aldım, paket geldikten sonra hiç dokunmadan ikinci bir kişi videosunu çekti. İşte etiketleri, isimleri adresleri falan gösterdim o şekilde açtım. İçinde Windows kurulu değilse kurulum yapmadan çalıştırmanızda fayda var. Eğer devamında bir sorun çıkmazsa artık sıkıntı çıkma ihtimali çok az demektir.

Geri
Yukarı