Çözüldü İnternetten her indirdiğim MP3 biçimli ses M3U olarak görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akhenaton1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, son 2 aydır bir sorunla boğuşuyorum ve hala çözümünü bulamadım. Sorun şöyle; ne zaman internetten YouTube parçasını MP3'e çevirerek indirsem ayrıntılardaki format bilgisi 'M3U biçimli ses (.MP3)' olarak görünüyor. M3U yani playlist formatında iniyor bu da şarkıları USB'ye attığımda arabanın teybinde çalmamasına yol açıyor. USB'yi FAT32 ile biçimlendirdim ve teyp ayarlarını da yaptım fakat bir türlü bu sorunu çözemedim. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Çözüm
Rufus'u açın (Rufus 3.0 yeni sürüm) aygıtınızı seçin ve önyükleme bölümünü önyüklenebilir değili seçin, dosya sistemi FAT32 dursun başlat deyin ve biçimlendirin sonra bir MP3 atıp deneyin. (Bu arada MBR'yi seçeceksiniz.)
Çevirme olarak kullandığınız sitenin linkini yapıştırır mısınız? Ve ayrıca
Denetim Masası/Klasör Seçenekleri "bilinen dosya türleri için uzantıları gizle tikini kaldırıp uzantıyı MP3 olarak değiştirip deneyin.

Site bu: YouTube mp3 Dönüştürücü Dediğiniz ayarları yaptım ama olmadı maalesef. Bu ve bunun gibi sitelerden dönüştürüp indirdiğimde hep böyle fomatla iniyor 2 ay önce böyle bir şey yoktu.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2020.05.31 - 16.18.52.99.png
    Desktop Screenshot 2020.05.31 - 16.18.52.99.png
    18 KB · Görüntüleme: 394
Sisteminizde müzik çalma programı varsayılan olarak M3U olarak seçili olması lazım.
Bir M3U uzantılı dosyaya sağ tıklayıp birlikte aç deyip varsayılan programı seç yapalım.
Burdan Windows Media Player yapalım.

Sisteminizde müzik çalma programı varsayılan olarak M3U olarak seçili olması lazım.
Bir M3U uzantılı dosyaya sağ tıklayıp birlikte aç deyip varsayılan programı seç yapalım.
Birlikte aç yaptım fakat tür yine değişmedi. Format değiştirme Media Player içinden bir ayarla mı yapılıyor acaba bir sürü sekme var ama. Olmadı PC'ye format atayım düzelir belki

Forumlarda araştırdığım kadarıyla bu sorunu yaşayan çok az. Bu tamamen internet sitesiyle alakalı gibi duruyor o zaman. Beklemedeyim hocam, ilginiz için teşekkür ederim.

Rufus'u açın (Rufus 3.0 yeni sürüm) aygıtınızı seçin ve önyükleme bölümünü önyüklenebilir değili seçin, dosya sistemi FAT32 dursun başlat deyin ve biçimlendirin sonra bir MP3 atıp deneyin. (Bu arada MBR'yi seçeceksiniz.)

Çözüm
Söylediğiniz adımları bu programı indirerek uyguladım ve nihayet düzeldi. Gayet normal bir şekilde araba teybinde çalıyor. Sorun PC'nin kendi biçimlendirme sorunuyla alakalıymış, Rufus programı çözüm oldu. İlginiz için teşekkür ederim.

Bendeki durumda windows media player seçili iken m3u dosya uzantılı oluyor.
Varsayılan uygulamayı media player seçersem .mp3 olarak düzeliyor. Teşekkürler

Geri
Yukarı