İnternetten kazanılan paranın vergisi nasıl ödenir?

SeyidFalan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlarım sorum yukarıda belli. İnternetten grafik tasarım yaparak birkaç kuruş bile olsa kazanmak istiyorum ama bu vergi işleri gözümü çok pis korkutuyor. Yaşım 16 bu arada. Vergi işleri nasıl işlemekte? Bu işlerden zerre kadar anlamadığım tabiri caizse aptala anlatır gibi anlatır mısınız?

Bende Bionluk üzerinde çalışmak istiyorum. Yani bu 10TL'lik ödenen paranın 2TL'si vergi+komisyon ücreti mi?
Evet. Kaydolma aşamasında IBAN istiyor siparişi yükleyince müşteri siparişi onaylıyor ve paranız 2-3 gün içinde yatıyor. Onun harici Bionluk'a kaydolurken 20 lira ücret vermeniz gerek.

Çok teşekkürler yardımın için. :)
Önemli değil, bu arada kullanıcıdan önce siparişi oluşturmasını isteyin. Eğer Bionluk'u bilmiyorsa parasının Bionluk'ta kaldığının ve siz siparişi teslim ettikten sonra paranın size gideceğini açıklayın. Ücreti ödemeden herhangi bir taslak çalışma yollamamanızı da öneriyorum.

Önemli değil, bu arada kullanıcıdan önce siparişi oluşturmasını isteyin. Eğer Bionluk'u bilmiyorsa parasının Bionluk'ta kaldığının ve siz siparişi teslim ettikten sonra paranın size gideceğini açıklayın. Ücreti ödemeden herhangi bir taslak çalışma yollamamanızı da öneriyorum.
Tekrardan teşekkürler. Eğer başlarsam bunu yapacağım.

Geri
Yukarı