Çözüldü İnternetten kazanılan paranın vergisi nasıl verilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Dostlar merhaba,

Çok iyi bir iş buldum. Bu iş bana aylık 1000-1500 TL arası getiri sağlayacak. Ama ben bu paranın vergisini nasıl vereceğim? Reşit değilim. Devlet, "1000 TL harçlık mı olur kardeşim?" demez mi?

Ne yapmalıyım?

Çözüm
Alakası bile yok ben dünyanın parasını kazanıp vergi vermiyorum.

Bilmiyorum ne kadardır yapıyorsun ama göze batınca kat katını geri alıcaklar.

Excel ile kestiğin faturanında bir geçerliliği yok. Öncelikle bir mali müşavire gideceksin, yapacağın işi evden çalışacağını belirteceksin ona göre sana bir işe başlama dilekçesi dolduracaklar vergi dairesine yollayacaklar. sonrası su akar yolunu bulur hesabı seni yönlendirecekler zaten. herşeyden önce mali müşavirle ücret konusunda anlaşman gerekiyor. mali müşavire ücret vermek istemezsen hiç başlayamazsın işe, çünkü vergi mükellefi olduğun an bir mali müşavire tabi olman gerekiyor. Ben bunları istemiyorum vergi vermem ücret ödemem dersen, bir kaç yıl güzel güzel para yersin ( vergi kaçırdığın için kul hakkı da yersin) bu bir kaç yılın sonunda maliye bakanlığı seni incelemeye alır ve incelenmeye alındığın yıla kadar kazançlarının kat katını senden alır.
Kesinlikle çözüm olarak işaretlenen mesajı hemen herkes okumalı ve daha fazla araştırma yapılmalı. Öyle internetten vergi vermeden para kazanan ve internetten iş yapmakla alakalı konularda boy gösteren kardeşlerimiz okumalı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı