İnternetten lens almak için nelere dikkat edilmeli?

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hayatımda hiç lens kullanmadım ve geçen muayeneye gittiğimde doktoruma lens kullanmak istediğimi söyledim. Bana 3 farklı numaralı ve astigmatsız lensler verdi günlük kullanım için. Numaralar sırasıyla 4.50-4.75 ve 5.00, ama lens reçetemi 4.75 olarak ve biri astigmatsız olarak yazdı. Ben hepsini denedim açıkçası hespinden memnun kaldım.
Şimdi asıl sorunuma gelelim, ben optikçilerden lens almak istemiyorum lensmarket vb. gibi sitelerden almak istiyorum ama hangi numarayı alacağıma daha karar veremedim ve daha önce hiç almadığım için toric lens mi normal lens mi alacağım bilmiyorum.
Atıyorum bu yerleri ne olarak seçeceğim hiç bilmiyorum.

xg0eIEnl.jpg

1.astigmatsız reçete.

AntXe7Ll.jpg

2.astigmatlı reçete.

1709036357439.png

Doktorunuz miyop ve astigmat için vermiş, BC kısmına 8.60 olanı yazacaksınız ve AKS kısmına 180, SPH kısmına da göz numaranız olanı yazmalısınız.

Doktorunuz miyop ve astigmat için vermiş, BC kısmına 8.60 olanı yazacaksınız ve AKS kısmına 180, SPH kısmına da göz numaranız olanı yazmalısınız.
Toric lens mi almam gerekiyor? Ayrıca hangi markayı önerirsiniz?

Saydam lens mi almam gerekiyor toric mi?

Yok mu yardımcı olacak?

Son düzenleme:
@Donkobus Ben daha önce Air Optix Plus HydraGlyde kullandım ve çok memnun kaldım. Acuvue Oasys'da bulunuyor onu da tercih edebilirsiniz. Göz çapımız aynı, benim 8.60 idi sizin de öyle.

Şu an alacak olsam Air Optix Plus HydraGlyde markasını tercih ederdim zira en uygunu sizin için o gözüküyor.

@Donkobus Ben daha önce Air Optix Plus HydraGlyde kullandım ve çok memnun kaldım. Acuvue Oasys'da bulunuyor onu da tercih edebilirsiniz. Göz çapımız aynı, benim 8.60 idi sizin de öyle.

Şu an alacak olsam Air Optix Plus HydraGlyde markasını tercih ederdim zira en uygunu sizin için o gözüküyor.
1709148976549.png

Bu şekilde mi almam gerekiyor? Hem sağ göz hem sol göz için mi almam gerekiyor? İki göz numaram da aynı tek kutu alsam olur mu acaba?

Site olarak Lensmarket öneririm, 3-4 senedir oradan alıyorum, hızlı teslimat ve müşteri ilişkileri iyi.
Marka olarak Biofinity Cooper Vision kullanıyorum memnunum. Solüsyon olarak Bio True öneririm, daha ucuz dersen Renu.
Diğer sordukların hakkında fikrim yok.

Site olarak Lensmarket öneririm, 3-4 senedir oradan alıyorum, hızlı teslimat ve müşteri ilişkileri iyi.
Marka olarak Biofinity Cooper Vision kullanıyorum memnunum. Solüsyon olarak Bio True öneririm, daha ucuz dersen Renu.
Diğer sordukların hakkında fikrim yok.
Yukarıda attığım fotoğrafta hem sağ göz hem de hemen altındaki sol göz için 1 kutu seçersem toplam 2 kutu gelmiş oluyor ve fiyat ikiye katlanıyor. Bunu soruyorum aslında 1 kutu mu alacağım?

Yukarıda attığım fotoğrafta hem sağ göz hem de hemen altındaki sol göz için 1 kutu seçersem toplam 2 kutu gelmiş oluyor ve fiyat ikiye katlanıyor. Bunu soruyorum aslında 1 kutu mu alacağım?

Evet, öyle yapıyormuşsunuz. Aşağıda gördüğün benim siparişim, numaralar aynı diye tek kutu alıyordum.

Adsız.png

Senin sorununun cevabı sitede yazıyor:

Göz numaralarınız farklı ise her bir numara için birer kutu lens almanız gerekir.

1 kutu günlük lens kaç ay kullanılır?

Günlük saydam lenslerde 1 kutu içerisinde, her bir adedi 1 gün kullanımlı 30 adet lens bulunur, İki gözünüz aynı numara (dioptri) ise 1 kutuyu 15 gün kullanabilirsiniz. Göz numaralarınız farklı ise her bir numara için birer kutu lens almanız gerekir. Bu durumda 2 kutu lensin kullanım süresi 1 aydır.

1 kutu lens kaç aylık? / 1 kutu lens ne kadar gider?

Aylık saydam lenslerde 1 kutu içerisinde, her bir adedi 30 gün kullanımlı 6 adet lens bulunur. İki gözünüz aynı numara (dioptri) ise 1 kutuyu 3 ay kullanabilirsiniz. Göz numaralarınız farklı ise her bir numara için birer kutu lens almanız gerekir. Bu durumda 2 kutu lensin kullanım süresi 6 aydır.

Geri
Yukarı