İnternetten nasıl ticaret yapılır?

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar ben N11, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi yerlerde ticaret yapıp biraz para kazanmak istiyorum.
Öyle çok para kazanmak gibi bir niyetim yok, ben öğrenciyim bana aylık 200-300 TL bile para kazandırsa yeter.
Acaba bu işle ilgilenen veya bu iş hakkında bilgisi olanlar var mı?
Bu işe nasıl girebilirim?

Bu işler için başlangıçta elinizde az denemeyecek miktarda para gerek. Yanlış anlamayın fakat öğrencisiniz ya yol yakınken geçin derim. Bunun yerine Photoshop ile logo tasarım yapabilirsiniz.

Bu işler için başlangıçta elinizde az denemeyecek miktarda para gerek. Yanlış anlamayın fakat öğrencisiniz ya yol yakınken geçin derim. Bunun yerine Photoshop ile logo tasarım yapabilirsiniz.
Maalesef hiç öyle photoshop, 3D çizim vb. şeyler yapamıyorum.
Peki AliExpress, Banggood gibi yerlerden ucuz şeyler satın alıp burada üstüne kar koyup satmak ne kadar maliyeti olur?

Yaşım küçük (14), bu işlerden pek anlamam ama babam tekstil ile uğraşıyor. Babamın iş tüyolarından bahsedeyim biraz sana.
1-) Satacağın ürün çok pahalı olmasın.
2-) Ürünü eğer sen üreteceksen maaliyeti az olsun ama kaliteli olsun.
3-) Satacağın ürün 4 mevsim olursa daha karına ve hızlı yükselişe geçersin. Mesela bot sadece kışın satılır.

Eğer başka bir şey satacaksan önereceğim tek şey, satacağın ürünün kargo garantisi olsun.

Geri
Yukarı