İnternetten satılan ürünlerin vergisini ödemek gerekli mi?

ksmne12

Decapat
Merhabalar, itemsatış üzerinden 1 2 aydır satış yapıyorum. Birkaç hesabımı satım ve 2000TL gibi bir gelir elde ettim. Bunların komisyonunu site benden alıyor. Bu satışların vergisini ödemem gerekiyor mu? Bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Merhabalar, itemsatış üzerinden 1 2 aydır satış yapıyorum. Birkaç hesabımı satım ve 2000TL gibi bir gelir elde ettim. Bunların komisyonunu site benden alıyor. Bu satışların vergisini ödemem gerekiyor mu? Bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum.
"Bildiğim kadarıyla" Trendyol, N11, Hepsiburada vb. gibi e-ticaret sitelerinde satış yapmıyorsanız gerekmiyor.
Hatta sizin yaptığınız işleme Letgo üzerinden ikinci el ürün satma gibi diyebiliriz.

Normalde o site üzerinden yapılan satışlarda da vergi mükellefisiniz. Belli bir gelirden sonra veya müşteriler şikayet ederse incelemeye alınırsınız ve borç yazılır. Bence parayı Papara üzerinden çekin ve Papara hesabını kapatın. (Sorumluluk kabul etmem.)

Normalde o site üzerinden yapılan satışlarda da vergi mükellefisiniz. Belli bir gelirden sonra veya müşteriler şikayet ederse incelemeye alınırsınız ve borç yazılır. Bence parayı Papara üzerinden çekin ve Papara hesabını kapatın. (sorumluluk kabul etmem.)

Eğer mükellef isek sitedeki herkes borçlu. Çünkü kimsenin bu konu hakkında bir bilgisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı