"INTERRUPT_EXCEPTION_NOT_HANDLED" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

MervanYalcin37

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
2 aydan beri bilgisayarım mavi ekran veriyor, nedenini anlayamadım. Hatta sistem dosyaları bozulmuştur belki diye bilgisayara 10 defadan fazla format attım ama maalesef o formatlardan bir tanesinde yanlışlıkla 8 yıllık fotoğraflarımı, videolarımı ve dosyalarımı sildim.

Aşağıdaki linkte dump dosyalarım var. 2 adetler. Yeni format attım.

Sistem özelliklerim:
  • Ryzen 7 3700X
  • GTX 1060 3GB 192 bit
  • 2x8 3200MHz Corsair Vengeance Pro (2 aylık)
  • Samsung 980 EVO M.2 SSD
  • Windows 10 64 bit 21H1

Son düzenleyen: Moderatör:
BattlEye kaldırın.
Ekran kartı sürücünüz hataya sebep olmuş.
466.63 veya 466.77 sürümündeyseniz DDU ile sürücüyü kaldırıp 466.47 sürümünü geri kurun.
Bir de RAM ile alakalı ne olur ne olmaz test istiyorum.
Bir bellek parçasına erişimin başarısız olduğunu görünce yapın dedim.

Son düzenleme:
Yanıt teşekkürler,
BattleEye servicini programfilesx86 klasörüne gidip sildim ve msconfig yaptığımda battleEye servisi yoktu. Sanırım BattleEye servisi kaldırılmış oldu. 466.63 mü yoksa 466.77 mi sürümüne nasıl bakabiliyorum bilmiyorum ama "başlat+R" tuşuna basıp winver yaptığımda 21H1 İS Derlemesi 19043.1055 yazıyor.

Yanıt teşekkürler,
BattlEye servicini programfilesX86 klasörüne gidip sildim ve MSConfig yaptığımda BattlEye servisi yoktu. Sanırım BattlEye servisi kaldırılmış oldu. 466.63 mü yoksa 466.77 mi sürümüne nasıl bakabiliyorum bilmiyorum ama "başlat+r" tuşuna basıp winver yaptığımda 21H1 is derlemesi 19043.1055 yazıyor.

Sürüm için bunu kullanabilirsiniz;

Sürüm için bunu kullanabilirsiniz;
Yaşa sen be hocam.

Siz ekran kartının sürümünü istemişsiniz ben onu fark etmemiştim :) Ekran kartının sürümü 27.21.14.6230 budur. Şimdi DDU ile bu sürümü temizleyip Geforce un sitesinden 466.47 sürümünü mü bulmalıyım
Nvidia denetim masasına girip sistem bilgileri yaptığımda 462.30 olduğunu görüyorum.

Hocam merhaba tekrar,

RAM testi yaptım genel test sonucu olan kısım %95'e kadar sorun yoktu o ara telefona dalmışım kafamı kaldırdığımda masaüstü açılmıştı. Sanırım RAM'lerde bir sorun olmamalı ama buna rağmen BattlEye uygulamasını mı silemedim acaba diye düşündüm çünkü hala mavi ekrana geçiyor bir de eskisinden daha sık geçmeye başladı. 2 satır iş yaptırmadı.
BattleEye uygulamasını nasıl kaldırmamı önerirdiniz bilmiyorum ama aşağıdaki linkten IOBit Unlocker diye bir program ile kaldırdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BattleEye servisini silmeme kaldırmama rağmen tekrardan Msconfig > Hizmetler kısmında çalışıyor olarak gözüküyor
Hocam merhaba, sorunum hala devam ediyor acaba bu minidump dosyalarını nasıl rapor edip sorun bu diyebiliyorsunuz. Onu söylerseniz en azından kendim de bakabilirim çünkü minidump dosyalarım arttı.

Son düzenleme:
Kahvaltımı ettikten sonra dosyalara bakacağım.
Bluetooth sürücünü güncelle.
BattlEye hataya sebep olmuş, kaldırman lazım.
Diske bir tarama istiyorum, disk yönetim dosyası hata vermiş.
HD Tune ile "Error Scan" yap ama "Quick Scan" kapalı olsun.
IOBit yazılımlarını kullanarak kaldırmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video kaldırmaya yardımcı olabilir belki.

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkürler ama bende Steam uygulaması yokken de BattlEye uygulaması çalışıyordu yani Steam dosyası yok ki BattlEye uygulamasını kaldırayım. BattleEye uygulaması bir exe olarakta gözükmüyor yani denetim maasası veya başka bir yerde yok sadece klasör olarak var. Başka türlü nasıl kaldırılır bilmiyorum.
HD Tune ile Error Scan yapmıştım ve her bir kare yeşildi sorun bulamamıştı zaten 3 aylık M.2 SSD. Acaba bilgisayarımda 2x8 Corsair Vengeance Pro ile 1x16 Corsair Vengeance Pro RAM kullanıyorum diye olabilir mi? Bu arada en son CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası verdi 10dk önce. Dün gece KERNEL_bilmem_ne hatası vermişti onun fotoğrafını çekemedim. Kusura bakmayın yoruyorum sizi ama bilemedim ne yapacağımı.

1624182317700.png

Geri
Yukarı