Sürprizbozan Interstellar incelemesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Copp

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Celeron N3060
Intel HD 400 :(
4 GB RAM
500 GB HDD :(
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Dün Intersteller izledim ve bunun hakkında yorum yapacağım biraz. Siz de kendi fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum. :)

HİKAYE

Öncelikle hikayeden bahsedeyim. Filmi ilk izlemeye başladığımda, çok bir şey anlamadım. İzledikçe o düğüm çözülüyor. Bizim Cooper'ın kızının bahsettiği hayalet de en sonda belli oluyor. Filmin akışı çok güzel. Şu ana kadar izlediğim en iyi filmlerden birisi oldu. 2. film çıkarsa eğer daha güzel olacak. Cooper en son sahnede uzay ge misine binip gidiyordu ama ondan sonrası bilinmiyor. Bari ondan sonrasını gösterseydiniz :D.
Hikayeyi özetleyeyim: Bizim Cooper ve 3 arkadaşı, yaşanılabilir yeni bir gezegen bulmak için uzay gemisiyle solucan deliğinden geçerek, daha önce 3 insanın gittiği gezegenleri değerlendirecekler. İlk gittikleri gezegende, diğer insanın robotunun parçalarını buluyorlar ve o gezegen sularla kaplı. İkinci gezegende Profesör Mann'i buluyorlar ve onu uykusundan kaldırıyorlar. Cooper ve Mann gezerken Mann Cooper'ı aşağı itiyor. Sonra biraz dövüşüyorlar. Mann, Cooper'ın astronot başlığını kırıyor. Amonyaktan dolayı Cooper hem acı çekiyor, hem de rahat nefes alamıyor. Sonra Brand onu kurtarıyor. Mann diğer uzay aracına kenetlenmeye çalışırken, kapıyı açtığı için patlama oluyor ve ölüyor. (Öldü galiba :D) Sonra Cooper bir kara deliğin içine giriyor. Brand ise diğer gezegene gidiyor. (Filmin sonunda gösterdiğine göre doğru gezegen, Brand'in gittiği gezegen.) Brand orada kalıyor. Cooper ise 5 boyutlu bir yere geliyor. Ve orada kızının kitaplığı var. Meğer filmin başında o kitapları düşüren hayalet değil Cooper imiş. (İzleyin o anki his çok garip. Boşluktaymış gibi oluyorsunuz.) Kısır döngüye girmiş her şey. Sonra Cooper mors alfabesini kullanarak önceden kızına verdiği saate mesaj iletiyor. Kızı da o mesajı çözüyor ve dünyayı kurtarıyor. Cooper da Jupiter'in yakınlarına geliyor. Sonra Ranger'ler onu bulup Cooper üssüne getiriyor. Orada kızıyla görüşüyor. Kızı ölüm döşeğinde. Yaşlanmış. En sonunda da Cooper Brand'i bulmaya gidiyor. Film burada bitiyor. (Her şeyi yazmaya üşendim eğer izlemediyseniz okumadan geçin, izleyin filmi)

Karakterler ve Müzikler

Karakterler güzel. Profesör Mann'i de eklemeleri güzel olmuş. Müzikler ise bence mükemmel. Tam Bilim-Kurgu filmlerine göre bir müziği var. Gerilimli müzik.

Özet

Film, diğer sahnelere çok iyi bağlanıyor. İzleyen herkes bunu fark etmiştir. Sonunda her şey birbirine bağlanıyor.
Anlatacak çok bir şey yok. Anlatılmaz yaşanır derler ya. Bu da o. İzlemeden anlayamazsınız.

Puanım: 10/9. 2. film olsaydı 10/10 ama. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Dün ıntersteller izledim ve bunun hakkında yorum yapacağım biraz. Siz de kendi fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum. :)

hikaye

Öncelikle hikayeden bahsedeyim. Filmi ilk izlemeye başladığımda, çok bir şey anlamadım. İzledikçe o düğüm çözülüyor. Bizim Cooper'ın kızının bahsettiği hayalet de en sonda belli oluyor. Filmin akışı çok güzel. Şu ana kadar izlediğim en iyi filmlerden birisi oldu. 2. film çıkarsa eğer daha güzel olacak. Cooper en son sahnede uzay ge misine binip gidiyordu ama ondan sonrası bilinmiyor. Bari ondan sonrasını gösterseydiniz :D.
Hikayeyi özetleyeyim: bizim cooper ve 3 arkadaşı, yaşanılabilir yeni bir gezegen bulmak için uzay gemisiyle solucan deliğinden geçerek, daha önce 3 insanın gittiği gezegenleri değerlendirecekler. İlk gittikleri gezegende, diğer insanın robotunun parçalarını buluyorlar ve o gezegen sularla kaplı. İkinci gezegende profesör Mann'i buluyorlar ve onu uykusundan kaldırıyorlar. Cooper ve mann gezerken mann Cooper'ı aşağı itiyor. Sonra biraz dövüşüyorlar. Mann, Cooper'ın astronot başlığını kırıyor. Amonyaktan dolayı cooper hem acı çekiyor, hem de rahat nefes alamıyor. Sonra Brand onu kurtarıyor. Mann diğer uzay aracına kenetlenmeye çalışırken, kapıyı açtığı için patlama oluyor ve ölüyor. (öldü galiba :D) sonra cooper bir kara deliğin içine giriyor. Brand ise diğer gezegene gidiyor. (filmin sonunda gösterdiğine göre doğru gezegen, Brand'in gittiği gezegen.) Brand orada kalıyor. Cooper ise 5 boyutlu bir yere geliyor. Ve orada kızının kitaplığı var. Meğer filmin başında o kitapları düşüren hayalet değil cooper imiş. (izleyin o anki his çok garip. Boşluktaymış gibi oluyorsunuz.) Kısır döngüye girmiş her şey. Sonra cooper mors alfabesini kullanarak önceden kızına verdiği saate mesaj iletiyor. Kızı da o mesajı çözüyor ve dünyayı kurtarıyor. Cooper da Jupiter'in yakınlarına geliyor. Sonra Ranger'ler onu bulup cooper üssüne getiriyor. Orada kızıyla görüşüyor. Kızı ölüm döşeğinde. Yaşlanmış. En sonunda da cooper Brand'i bulmaya gidiyor. film burada bitiyor. (her şeyi yazmaya üşendim eğer izlemediyseniz okumadan geçin, izleyin filmi)

karakterler ve müzikler

karakterler güzel. Profesör Mann'i de eklemeleri güzel olmuş. Müzikler ise bence mükemmel. Tam bilim-kurgu filmlerine göre bir müziği var. Gerilimli müzik.

özet

film, diğer sahnelere çok iyi bağlanıyor. İzleyen herkes bunu fark etmiştir. Sonunda her şey birbirine bağlanıyor.
Anlatacak çok bir şey yok. Anlatılmaz yaşanır derler ya. Bu da o. İzlemeden anlayamazsınız.

Belki bu zamana kadar izlediğim en iyi uzay temalı filmdir gerçekten filmi izledikten sonra bu konulara merak saldım okulda sunum bile yaptım bu konular ile ilgili kaç defa izlediğimi hatırlamıyorum ama çok hoşuma gitti yakında herhangi bir platforma düşerse moonfall filmini izlemenizi öneririm çok beğenilmemiş ama benim çok hoşuma gitmişti.

Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Dün ıntersteller izledim ve bunun hakkında yorum yapacağım biraz. Siz de kendi fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum. :)

hikaye

Hikayeyi özetleyeyim: bizim cooper ve 3 arkadaşı, yaşanılabilir yeni bir gezegen bulmak için uzay gemisiyle solucan deliğinden geçerek, daha önce 3 insanın gittiği gezegenleri değerlendirecekler. İlk gittikleri gezegende, diğer insanın robotunun parçalarını buluyorlar ve o gezegen sularla kaplı. İkinci gezegende profesör Mann'i buluyorlar ve onu uykusundan kaldırıyorlar. Cooper ve mann gezerken mann Cooper'ı aşağı itiyor. Sonra biraz dövüşüyorlar. Mann, Cooper'ın astronot başlığını kırıyor. Amonyaktan dolayı cooper hem acı çekiyor, hem de rahat nefes alamıyor. Sonra Brand onu kurtarıyor. Mann diğer uzay aracına kenetlenmeye çalışırken, kapıyı açtığı için patlama oluyor ve ölüyor. (öldü galiba :D) sonra cooper bir kara deliğin içine giriyor. Brand ise diğer gezegene gidiyor. (filmin sonunda gösterdiğine göre doğru gezegen, Brand'in gittiği gezegen.) Brand orada kalıyor. Cooper ise 5 boyutlu bir yere geliyor. Ve orada kızının kitaplığı var. Meğer filmin başında o kitapları düşüren hayalet değil cooper imiş. (izleyin o anki his çok garip. Boşluktaymış gibi oluyorsunuz.) Kısır döngüye girmiş her şey. Sonra cooper mors alfabesini kullanarak önceden kızına verdiği saate mesaj iletiyor. Kızı da o mesajı çözüyor ve dünyayı kurtarıyor. Cooper da Jupiter'in yakınlarına geliyor. Sonra Ranger'ler onu bulup cooper üssüne getiriyor. Orada kızıyla görüşüyor. Kızı ölüm döşeğinde. Yaşlanmış. En sonunda da cooper Brand'i bulmaya gidiyor. film burada bitiyor. (her şeyi yazmaya üşendim eğer izlemediyseniz okumadan geçin, izleyin filmi)

karakterler ve müzikler

karakterler güzel. Profesör Mann'i de eklemeleri güzel olmuş. Müzikler ise bence mükemmel. Tam bilim-kurgu filmlerine göre bir müziği var. Gerilimli müzik.

özet

film, diğer sahnelere çok iyi bağlanıyor. İzleyen herkes bunu fark etmiştir. Sonunda her şey birbirine bağlanıyor.

2. filmin geleceğini sanmıyorum sonu çok kısa olmuştu ama 2. filmin gelme ihtimali bence çok düşük.

2. filmin geleceğini sanmıyorum sonu çok kısa olmuştu ama 2. filmin gelme ihtimali bence çok düşük.
Hocam imdb'nin istesine baktım. Rusça falan 2. filmmiş gibi gösteriyorlardı. Hatta o sitede 3. film bile vardı. Yalan ama yine de aynı isimi verip yayınlamışlar.

Hocam IMDb'nin istesine baktım. Rusça falan 2. filmmiş gibi gösteriyorlardı. Hatta o sitede 3. film bile vardı. Yalan ama yine de aynı isimi verip yayınlamışlar.

Christopher nolan bu serinin yenisi çıkarır büyük ihtimal fakat 2025-2026 gibi falan gelir diye düşünüyorum ayrıca büyük bir bütçe ayrılması lazım.

Christopher nolan bu serinin yenisi çıkarır büyük ihtimal fakat 2025-2026 gibi falan gelir diye düşünüyorum ayrıca büyük bir bütçe ayrılması lazım.
Hocam ne zaman geliyorsa gelsin de ölmeden şu 2. filmi izleriz umarım. Çıkarsa mükemmel olur. İhtimal düşük ama olsun.

Geri
Yukarı