İntihar Eden Aselsan Mühendisi

Bu intihar durumu şüpheli mi ?

• Evet şüpheli olabilir.

Oy: 40 85,1%
  • Hayır şüpheli bir durum yok.

Oy: 7 14,9%

• Oy verenlerin toplamı
    47

poyraz_42

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Uzmanı, Network Admin
2 Gün önce Ankara'da ASELSAN'da çalışan bir mühendis kendisini 14.kattan boşluğa bırakarak intihar etmiş. Haberin başlığı ilgimi çekti: "Aselsan'da bir şüpheli intihar daha". Detayları okudum ancak şüpheli bir durum göremedim.

İntihar eden mühendisin Whatsapp paylaşımı ise şöyle:

"Bugün her yerde bir miktar baskı veya konjonktürün vermiş olduğu rahatsızlık var kesin. Bizim cenahta ise tüm bunlara ek olarak yapılan işte hata götürmezlik, takvim mecburiyeti, ağır görev ve sorumluluk yükü de binince, gerek AR-GE tarafı gerekse program kanadından çok zor dönemler oluyor maalesef. Duygu, istek, arzu… Bu tür insani meziyetleri bırakalı çok oldu”

Sizlerin yorumları neler ? Benim fikrim, depresyona bağlı intihar gibi duruyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, paylaşımı kendisi de yapmamış olabilir fakat kendi yapmış olduğunu var sayarsak şüpheli bir durum.

Bu paylaşımdan depresyonda olduğu sonucu çıkmaz. Sadece mesleğe yabancılaşmış. Şüpheli bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı