İntihar etmenin sonu çok ağır olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

berat önel

Hectopat
Öncelikle merhaba 16 yaşında biriyim düşüncelerimin yaşıma göre normal olduğunu bahşeden diğer insanlar gibi yorumlar yapacaksanız rica ediyorum yapmayın. 6. sınıftayken babam haksız yere tutuklandı ve hala da içeride "güzel ülkemizin harikulade adaleti sağ olsun. " Yaklaşık 4 yıl oldu artık çok yoruldum bazı şeylere katlanamıyorum bazı şeyler çok ağır geliyor psikologa gitmeyi çok düşündüm ama aileme ne diyeceğimi bilmiyorum parçalanmış bir aile bizimkisi. Bazı geceler başım o kadar düşünmekten uyuşuyor kafamı hissetmiyorum kendimi kesmek gibi bir salaklığa da yeltendim belki anlık olarak güzeldi ama şimdi çok boş geliyor. Notlarım iyi ama okul bile zulüm geliyor bana. İntiharın islam dininde affı olmadığını biliyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum. Bir dönem dış görünüşümü değiştirmek için kafa dağıtmak amaçlı spora yazılmıştım 15 kilo kadar verdim sonra onu da bıraktım kendime bir uğraşta bulamıyorum bulsam da uzun süreli olmuyor.
Başınızı ağrıttıysam affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardesim herkesin hayat sınavı farklıdır. Kimi zengin rahat dogar kimi fakir ve ihtiyac sahibi onemli olan sen yaradanın sınavıyla yuzlesip galip mi geleceksin yoksa pes mi edeceksin. Bize bahsedilmis bu canlar birer nimettir degerini bilmek lazim ne insanlar var sokakta yasiyip AC yatiyor bence haline sukret her şeye ragmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardesim herkesin hayat sınavı farklıdır. Kimi zengin rahat dogar kimi fakir ve ihtiyac sahibi onemli olan sen yaradanın sınavıyla yuzlesip galip mi geleceksin yoksa pes mi edeceksin. Bize bahsedilmis bu canlar birer nimettir degerini bilmek lazim ne insanlar var sokakta yasiyip AC yatiyor bence haline sukret her şeye ragmen.
Bugün oturdum düşündüm ya dedim malım mülküm çok olsaydı da vücudundan bir organ eksik olsaydı ( kol, ayak gibi ). Sonra şükrettim boşver sağlık olduktan sonra paranın ne önemi var diye. Bu dünyaya gelişimizle birlikte gidişimizin tarihi de yazılmıştır kaderimize. İntihar bu dünyada zoru görünce kaçıp kurtulmak isteyenlerin işi. Arkandan aileni düşünmüyor musun hiç? Tam da onların sana ihtiyacı olduğu zamanlarda. Kendin için değilse bile aileni korumak için yaşamalısın. Bu dünyadan kurtulursun da öldükten sonra dirileceğin yerde nasıl olursun bilmiyorum.

Haklısınız elhamdulillah demek lazım her şeye rağmen.

16 yaşında biri olarak yaşıtlarına göre daha zor bir dönem geçiriyorsun, kabul etmek gerek. Bu durumda intaharı düşünmüşsün. Ailendeki, çevrendeki insanların sana veremediği psikolojik desteği psikologdan alman gerekebilir ya da psikiyatristen. Yani bu durumda bir uzmandan yardım alman gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı