İnventus veya vatandan pc toplama

Cem Gürel

Kilopat
Arkadaşlar inventusdan sistem toplayanlarınız var mı acaba ? Vatanda önem vermeden topluyorlarmış da hangisinden alsam bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle insanın kendi sistemine göstereceği özeni göstermiyorlar. Geçenlerde Vatan'da garantiden gelen bilgisayarımı uzun bir sürede birleştirdiler. Evde kasayı açtım ve bir fanın kablosunu gerekli yere bağlamak yerine kapağa bantlamışlar. Baktım USB portlarından biri boş. Kabloyu aradım ve kablonun anakartın altında sıkıştığını farkettim. Anakartı söküp USB kabloyu çıkardım ve yerine taktım. Ama hala sorun vardı. Kasanın ön panel pinleri yanlış takılmıştı. Söktüm ve doğru şekilde tekrar taktım. Kısacası bilgisayarınız toplanırken mutlaka başında bulunun ve evde kontrollerinizi yapın.

Bence de kendin toplamalısın.
Zor bir şeyi yok. Sadece biraz özen istiyor. Mesela ana kart vidalarını sıkarken tatlı sert bir sıkma yapman gerekiyor ve tornavidanın kayıp ana kartı çizmemesi gerekiyor falan.
Dikkatli bir şekilde toparlasın sıkıntı olmaz. Buradan da yardımcı oluruz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı