İnventus'ta tüm Noctua ürünleri indirimli

deMarc

Kilopat
İnventus bugüne özel Noctua ürünlerinde %25 indirim yapmış. İşlemci soğutucu, kasa fanı, termal macun gibi ihtiyaçlarınız varsa bence kaçırmayın. Hava soğutma efsanesi NH-D15 modeli 662 TL'ye inmiş mesela.

Siyah isterseniz Chromax modeli 825 TL. 662 TL'ye 240mm bir sıvı soğutma bulsanız bile hem performans, hem de sessizlik anlamında Noctua'nın vereceği performansı veremez. Sıvı soğutmaların olası hortum yırtılması, pompa sesi ihtimalleri de cabası. Bunda öyle bir ihtimal yok, zaten 6 yıl uluslararası garanti veriyor Noctua. İleri de soket değiştiğinde de yeni sokete uyumlu parçayı evinize bedava gönderiyorlar.

Bende NH-U12S SE-AM4 olmasaydı kesin alırdım.

Hava soğutmanın kralı ama çok para be.

Yani hava soğutmalarla kıyaslayınca pahalı gibi duruyor ama soğutma performansı olarak rakipleri 240mm ve üzeri AIO sıvı soğutmalar olunca aslında ucuz diye düşünmek lazım. Çünkü bunun muadili Arctic Freezer 34 eSports Duo ya da Cooler Master Hyper 212 gibi görece daha ufak modeller değil de Corsair A500 gibi, Cryorig R1 gibi, Deep Cool Assassin III gibi hayvani soğutucular, onların da fiyatları Noctua'dan bile pahalı.

İnventus bugüne özel Noctua ürünlerinde %25 indirim yapmış. İşlemci soğutucu, kasa fanı, termal macun gibi ihtiyaçlarınız varsa bence kaçırmayın. Hava soğutma efsanesi NH-D15 modeli 662 TL'ye inmiş mesela.

Siyah isterseniz Chromax modeli 825 TL. 662 TL'ye 240mm bir sıvı soğutma bulsanız bile hem performans, hem de sessizlik anlamında Noctua'nın vereceği performansı veremez. Sıvı soğutmaların olası hortum yırtılması, pompa sesi ihtimalleri de cabası. Bunda öyle bir ihtimal yok, zaten 6 yıl uluslararası garanti veriyor Noctua. İleri de soket değiştiğinde de yeni sokete uyumlu parçayı evinize bedava gönderiyorlar.

Bende NH-U12S SE-AM4 olmasaydı kesin alırdım.
NH-U12S SE-AM4'den memnun musunuz?

NH-U12S SE-AM4'den memnun musunuz?

Son derece memnunum, ben Ocak 2020'de almıştım 257 TL gibi bir fiyata inmişti, muadillerine göre daha bile uygundu fiyatı. 500 TL civarındayken almayın bence bekleyin sık sık indirim yapıyor Inventus Noctua ürünlerine. Artık SE-AM4 modeli pek bulunmuyor ama NH-U12S'ye AM4 braketi dahil etmişler zaten düz U12S de alabilirsiniz yani.

Son derece memnunum, ben Ocak 2020'de almıştım 257 TL gibi bir fiyata inmişti, muadillerine göre daha bile uygundu fiyatı. 500 TL civarındayken almayın bence bekleyin sık sık indirim yapıyor Inventus Noctua ürünlerine. Artık SE-AM4 modeli pek bulunmuyor ama NH-U12S'ye AM4 braketi dahil etmişler zaten düz U12S de alabilirsiniz yani.
İkinci el ilanlarında 400₺ ye buldum. Sizce 400₺'ye almak mantıklı mı yoksa İnventus'ta daha büyük indirim olur mu?

Bir kaç gün süresince İnventus websitesine girip çıkmaktan sıkıldım...Scythe Fuma 2 model soğutu ile NH-D15 arasında kaldım (3600X için 4.4GHz'de kullanmayı planlıyorum. Fuma 2'de yeterli ama ileride işlemci yükseltirsem boşa çıkmasın kendileri. Bayağı araştırdım); indirim olduğu zaman (30 Ağustos ve 5 Eylül) soğutucu almayı planlamıyordum veya görmedim.

Firmaya cuma günü ileri indirim tarihleri hakkında bilgi almak için mail attım (Mesai saatlerine yakındı herhalde) ama cevap gelene kadar sıyıracağım herhalde.

@Flanqus Bey dediğiniz ilana bir kaç gün önce dahil olmak üzere takip ediyordum 450TL'den 400'e inmişti satıcı; sıkıntı şu ki 400TL'ye sadece soğutucu bloğu veriyor (NF-A15 fan, 4x bracket, Y kablo, 30CM bağlantı kablosu ve sessizleştirme/sabit RPM kablosunu göndermeyeceği ihtimali yüksek. Fan zaten yok diğer aksesuarları vereceğini sanmıyorum, aksi halde belirtirdi).
Farklı bir forumu didik didik edip, 670-680TL civarında (Satıcının ilanındaki açılmaya göre: Kargo dahil ve sıfır kapalı kutu. Referansı çok ama havale bozuyor işi...) NH-D15 var.
İkinci el 350TL'ye (Havale) NH-D14 model soğutucuda vardı ama öndeki 120MM'lik fanın tek yaprağının temizlerken kırılması sonucu yapıştırıcı ile sabitleyip stabil çalıştığını dile getiren farklı bir ilanda mevcut.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı