IOBluetoothhHCIController hatası

Ebuu

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar.

Clover boot ile Mavericks 10.9 sorunsuz kuruldu. Ya da ben öyle zannediyorum. Kurduktan sonra MAC OS X hardiskinden kurulumu tamamlamak amacıyla başlattım fakat bu hatayı aldım. Sanırım hata ekran kartı hatası olsa gerek. Ekran hatası olduğundan bir kaç kod kullandım Options bölümünden fakat fayda etmedi.

• GraphicsEnabler=No
  • dart=0
  • PCIRootUID=0
  • GraphıcsEnabler=Yes

Bunları farklı kombinasyonda denedim olmadı. 2 kez kurdum. İlk önce boot bölümüne her hangi kod yazmadan kurdum, olmadı. 2. seferde GraphicsEnabler=No yazıp kurdum yine olmadı. Recep Baltaş bir kaç videosunda 9 kez denediğini veyahut 15 saat uğraştığını söylüyor. Fakat ben bilmediğimden daha hangi kombinasyonları deneyeceğimi bilmiyorum. Ya da ne yapılabilir. Her defasında aynı hatayı alıyorum. (Resim)

Birde son çare olarak -x komutu ile boot ettim. Kurulumu tamamladım, masaüstü ekranı geliyor ama güvenli kipte olmasından dolayı olsa gerek diğer HDD ler bağlanmıyor, internete girmiyor,Ekran kartını devre dışı bırakıyor, ses kartınıda devre dışı bırakıyor. Yani hiç bir şey yapılamıyor. Acaba flash diske MultiBeast atsak bunu çözer miyiz?

Makinemim bileşenleri;

• i53570k işlemci
  • Asrock z77 extreme 4 anakart
  • ATİ HD7850 OC Ekran kartı
  • 8 GB 1600mhz ram

Bios ayarlarını da yaptım. Hatta youtube'da benim anakarta adam mac kuruyor. Biran düşündüm Anakart uyumlu olmayabilir diye araştırdım, sıkıntısız kurdu. Biraz uzun oldu ama yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler. Ben halen aklıma gelebilecek kombinasyonları denemeye devam edeceğim :)

bluettoth.jpg

Edit: Birde GraphicsInjector bölümünden ATİ ve EDİT ile ilgili kombinasyonlarda yaptım. İkisi seçili,teki seçili,ikisinide seçmeden yaptım. Fakat burada da işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum yaptığınız bölüntüde Sistem/Kitaplık/Extensions yolunu takip edip ati ekran kartıyla ilgili kextleri silip deneyin açılacaktır. Daha sonra uyumlu ekran kartı kextleri yükleyerek kurulumu tamamlarsınız.

#strangerone hocam Clover ayarlarından kextleri silebilecek yer bulamadım. Acaba usb flashtan mı sileceğiz bunları? Ya da bir program vardı sanırım adını unuttum onunla mı sileceğiz biliyorsanız link verebilir misiniz?..

Transmac imiş hocam tamamdır :)

Edit: Üstatlar Transmac ile kext leri sildim fakat yine olmadı. Denemediğim şey kalmadı sanırım bilgim dahilinde. Transmac ile sildikten sonra GraphicsEnabler=Yes ve No komutlarını denedim olmadı.

Siz -x ile güvenli modda masaüstüne ulaşabildiğinizi yazmışsınız ilk mesajınızda. Eğer güvenli modda açabiliyorsanız Sistem/Kitaplık/Extensions yolunu izleyerek kurulum yaptığınız bölüntüdeki extensions klasörüne ulaşıp içerisinden ati ekran kartıyla ilgili kextleri silebilirsiniz. Usb içerisindekileri değil.

#strangerone üstat güvenlik modda açıp dediğiniz gibi kextleri sildim fakat yine olmadı. Normal modda GraphicsEnabler=Yes ve No komutlarında da aynı hatayı alıyorum. Şimdi ekran kartını çıkarıp HD4000 ile kurmayı deneyeceğim. Arkasından AMD ekran kartını taksam sıkıntı çıkarır mı acaba?

Denemediğim şey kalmadı sanırım. Hatta HD4000 ile kurmayı denedim yine olmadı. Sanırm anakartım destekli değil(her ne kadar youtubeda adam kursada) ekran kartımda da sıkıntı olabilir bilemiyorum. Mac hayalim şuan itibariyle sonlandırdım. Linux'a devam ediyorum. Yardımcı olan arkadaşlara Teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı