iOS 13 ile Gelecek Yeni Özellikler

1525602133408.png

Bu yılın sonlarında iOS 12 ile kullanıcıları buluşturacak olan Apple firması iOS 13 için de çalışmalarını son sürat devam ettirmekte. iOS 13 için de 2019 yılının son çeyreğinde tanıtmayı düşünmekte.

Mevcut iOS 11 kullanıcıları mikrofon, ses, çökme başta olmak üzere birçok konuda sorunlardan muzdarip. Tekrardan kararlı ve hatasız bir sürüm çıkartmak için uğraşan Apple firmasının sızdırılan bilgilere göre iOS 13'de eklemeyi düşündüğü bazı yenilikler.
  • iPad'in kullanımına da uygun yenilenmiş bir ana ekran.
  • iPad'de tek tarayıcıda birden fazla pencere açıp aynı anda görüntüleme.
  • Yan yana bölünmüş ekran.
  • Twin Apps tarzında bir uygulamayı iki defa açabilme.
  • Gelişmiş dosyalar uygulaması.
  • Gelişmiş fotoğraflar uygulaması.
  • Yeni özellikleriyle Apple Pencil kullanışlılığı.
  • Mail uygulamasında konu türüne göre sessize alma özelliği.
  • Revize edilmiş Apple AirCar.

Zaten eski iPhone'ları yavaşlatma diye bir şey yok. Bataryası eski olan cihazlarda cihazın ani kapanmasını engellemek amacıyla işlemci frekansı kısılıyor. Bu özellik ise iPhone 6'dan sonra var. iPhone 5S'lerde böyle bir özellik söz konusu değil. Zaten hatırlarsanız iPhone 5S'lerde %10-15 gibi seviyelerde cihazın kapanması gibi sorunlar vardı. Bunu engellemek için yeni modellerde böyle bir özellik bulunuyor. Son güncellemelerde ise bu özellik opsiyonel olarak sunuluyor. Gel gelelim pratikte nasıl?

3.5 yıla yakın iPhone 6 kullanıyorum. 1.5 yılı ise Swap cihaz. Yani garantisi bitmeden bir ay önce cihazım yenilendi. Yeni gelen cihazı ise çok fazla çakma şarj kablosu ve adaptörüyle kullandım ve kullanıyorum. Sürekli şarja tak çek de yaptım. Epey hor kullandım anlayacağınız. Bu ekran görüntüsünü ise az önce aldım. Ancak herhangi bir yavaşlatma söz konusu değil. Cihazın eski olmasıyla da ilgisi yok. Abartılıyor.

Eki Görüntüle 296236
O özelliğin 5s ten sonra kalktığını IOS 13 ile opsiyonel olarak geliceğini sanıyordum.
Eki Görüntüle 296231

Bu yılın sonlarında iOS 12 ile kullanıcıları buluşturacak olan Apple firması iOS 13 için de çalışmalarını son sürat devam ettirmekte. iOS 13 için de 2019 yılının son çeyreğinde tanıtmayı düşünmekte.

Mevcut iOS 11 kullanıcıları mikrofon, ses, çökme başta olmak üzere birçok konuda sorunlardan muzdarip. Tekrardan kararlı ve hatasız bir sürüm çıkartmak için uğraşan Apple firmasının sızdırılan bilgilere göre iOS 13'de eklemeyi düşündüğü bazı yenilikler.
  • iPad'in kullanımına da uygun yenilenmiş bir ana ekran.
  • iPad'de tek tarayıcıda birden fazla pencere açıp aynı anda görüntüleme.
  • Yan yana bölünmüş ekran.
  • Twin Apps tarzında bir uygulamayı iki defa açabilme.
  • Gelişmiş dosyalar uygulaması.
  • Gelişmiş fotoğraflar uygulaması.
  • Yeni özellikleriyle Apple Pencil kullanışlılığı.
  • Mail uygulamasında konu türüne göre sessize alma özelliği.
  • Revize edilmiş Apple AirCar.
Apple’ın 3 adet yeni iPhone çıkaracağını duydum. Bunların satması için eski modelleri yavaşlatacaklarını düşünüyorum ve bu yüzdem iPhone 7 kullanıcısı olarak güncellemeyi yapmayı düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı