iOS 14: Yine başardı

Şuan iPhone 5S hala piyasada bulunabiliyorken S4 nerede? Bu sorunun cevabı sorduğunuz soruya cevap verecektir.
Bilmem, Bilmeyen çok olduğu içindir herhalde. Yoksa benim gibi insanlar ona paralar dökmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
S3'ü geçtim S5'te bu oyunu açın görelim :)

PUBG Arm'den, ARM64'de geçtiği için maalesef S5'ten desteği kalktı.

Bilmem, Bilmeyen çok olduğu içindir herhalde. Yoksa benim gibi insanlar ona paralar dökmez.
Önceki mesaja bakar mısınız?

PUBG Arm'den, ARM64'de geçtiği için maalesef S5'ten desteği kalktı.
Destek kalkmasa dahi S5 o donanımla android kanadında o oyunu açamaz. Ama iOS'ta 7 senelik telefon 1 GB RAM ile açıyor. Sonra diyince iOS stabil moruq. Fanboy moruq :)

Bana İphone verseni tuş kilidini açmam rahat 1dk sürüyor. O derece yabancıyım :) Yine de şunu demek lazım tasarım, kullanım vs gibi başlıkları değerlendirince ikisininde artıları eksileri var.. Biraz bu son kullanıcı seçimi beklentileriyle alakalı. Ama son dönemde İos'tan androide geçip pişman olan beğenmeyen de görmedim. Şu an zaten konu İos vs Android olmaktan çıktı. Tek soru bu telefonlar bu kadar pahalı olmamalıydı sorusu

Dipnot: 5S'in selefi S3'müş :)

Özellik bakımında iPhone 5S'nin çıktığı dönem ile S3'ü karşılaştırırsanız yine S3'te daha çok özellik vardır.

Şu an S3'e bir güncelleme çıkmıyor ama geliştiriciler sağlam sürümleri çıkartmış, sayarsanız onu, S3 yine avantajlı.

Beyler ve hanımefendiler. Gelin bir tartışalım. Fight yapalım. 3 ölü 5 yaralı çıksın.
Apple'ın, teknoloji neden geç getirdiğini sorgulayalım.

S4 2013'te çıktı.
2014 yılında elimde Samsung Galaxy S4 i9505 vardı. O zaman aklımda kalan özelliklerini söyleyeyim;
1. Kızılötesi ile çalışan evrensel kumanda özelliği ve akıllı televizyonlar için çalışabilen kumanda.
2. Kamera devrimi. Bir çok özellik gelmesi o yılları efsaneydi. Bir çok mod vardı. sesli fotoğraflar gibi (😁).
3. Temassız gezinme. Evet şu an IOS'a gelseydi çıldırırdınız. O dönem gelen bir teknoloji. Telefona temas etmeden, sensörler ile menüyü, fotoğrafları falan uzaktan değiştirebiliyorduk. Hatta çizimler bile yapıyorduk. Bunun adı vardı ya, Air touch mu ne hatırlamıyorum.
4. Telefon 5 adet şifreleme yöntemi vardı. (Tabi Android'de yıllardır böyle).
5. iOS 14'ün şu anki özelliklerinin neredeyse hepsi var. yüz ile kilit açma, temassız ödeme, bile var. Parmak okuyucu yoktu. S5'te vardı, oradan hatırlıyorum.

Apple, zaten çentik tasarımından beri çıkan tüm telefonları, yani bir nesli sakat bıraktı.
Volkan öge'nin "vengi vaklı" şarkısına yaptığı yorum gibi; olağan dışı.

Bu gelen büyük 3 özelliği nedense ben yıllardır kullanıyorum.
Hatta Samsung Galaxy S3 i9300 olduğu zamanlar bende ( 2013 ), çoklu pencere özelliği ile zaten video bile izliyordum.
Arama ekranı iş yaptığınız, oyun oynadığınızda asla tam ekran olmuyordu.
Araçlarımızı ise her zaman güzel yapılandırdık tabletlerimizde ve telefonlarımızda.

Bir de yine tasarıma geleceğim. Abi, çok kötü değil mi çentik. Telefon sanki tıraş olmuş gibi duruyor.
Neyse seçim sizlerin.

Bilmiyorum dostlarım, bir elitliği falan mı temsil ediyor?
İlginç bir cihaz ve işletim sistemi değil.

İsterseniz özgürlük gibi bir şeylerde saçmalarım. Nede olsa Android'in kerneline dahil her şeyine müdahale edebiliyorsunuz, ettim de.
Ama ben, bir jail break yapmayı dahi beceremedim. Cihazı sana teslim etmiyor Apple.

Eki Görüntüle 680144

Neden Apple neden?
Bende yıllardır senin gibi düşünüyordum bunlar ne satıyor diyordum, daha düşük donanımı daha pahalıya satıyor diye düşünüyordum. Sonra ne mi oldu? 1 aydır iPhone kullanıyorum ve kaliteyi tattığımı söylenebilirim. Bence donanımdan çok yazılıma para veriyoruz gibi geliyor bana. Kullanmadan bence eleştirmemek gerek. Ben sırf tek tuş olduğu için bile uzak duruyordum. Şimdi de Android tarafında 3 fonksiyonu gereksiz buluyorum.

Bende yıllardır senin gibi düşünüyordum bunlar ne satıyor diyordum, daha düşük donanımı daha pahalıya satıyor diye düşünüyordum. Sonra ne mi oldu? 1 aydır iPhone kullanıyorum ve kaliteyi tattığımı söylenebilirim. Bence donanımdan çok yazılıma para veriyoruz gibi geliyor bana. Kullanmadan bence eleştirmemek gerek. Ben sırf tek tuş olduğu için bile uzak duruyordum. Şimdi de Android tarafında 3 fonksiyonu gereksiz buluyorum.

Bende kullandım, Android'den IOS'a geçtim. Düşüncülerimden gram yanılmadım.

Ben hala telefonlarda Kızıl ötesi bağlantı arıyorum. Aslında çok da gerek duyduğum anlar oluyor. O yüzden Note 3'ümü özlediğim oluyor çok

Özellik bakımında iPhone 5S'nin çıktığı dönem ile S3'ü karşılaştırırsanız yine S3'te daha çok özellik vardır.

Şu an S3'e bir güncelleme çıkmıyor ama geliştiriciler sağlam sürümleri çıkartmış, sayarsanız onu, S3 yine avantajlı.
Kardeşim özellik yönünden savunmuyorum. iOS'un stabilliği lafta değil. Onu söylüyorum. Alan uzun güncelleme desteği ve uyumluluk için alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı