Rehber iOS 15.0-17 palen1x ile Jailbreak Rehberi

Koymak yerine şifre niyetine geçen tweakler yükleyin. Koymak hiç iyi olmaz.
Tam araştıramadım fakat örnek olarak Checkl0ck kullanabilirsiniz.
Havoc reposunu eklemeniz gerek: Havoc Repo
Anladım. Peki bu eski nesil iPhone'a iPhone X hareketlerini kazandıran tweak var mı iOS 16 için şu an benim jailbreakten tek beklentim bu çünkü. iOS 14 zamanında 6s cihazımda Gesturesi11 güzel bi kullanım oluyordu.

SE 2020 iOS 15.4 jailbreak yapılıyor yaptım. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ikinci telefonum günlük kullandığım
Telefonda parola vardı
Touch ID vardı
Her hangi bir şey yapmadım
Bam bam güm gelişi güzel jailbreak yaptım
jailbreak sonrası telefondaki parolayı ve Touch ID yi kullanamamazlık yaşamadım
Se 2020 iOS 15.4
Jailbreak dopamine

EDİT:
Normal kullanım olarak olsun veya jailbreak için olsun iOS 16-17 yi önermiyorum. :)

Anladım. Peki bu eski nesil iPhone'a iPhone X hareketlerini kazandıran tweak var mı iOS 16 için şu an benim jailbreakten tek beklentim bu çünkü. iOS 14 zamanında 6s cihazımda Gesturesi11 güzel bi kullanım oluyordu.
GesturesXV kullanın. O da Havoc reposunda.

Jailbreak sonrası telefondaki parolayı ve Touch ID'yi kullanamamazlık yaşamadım.
iPhone SE 2020, iOS 15.4.
Jailbreak: Dopamine.
Dopamine, büyük ihtimalle yazılımsal bir açıkla yapılmış bir jailbreak.
Palera1n ise donanımsal ve iPhone X'e kadar olan checkm8 açığından yararlanıyor.

Touch ID, şifre, Apple Pay gibi şeyler de SEP adındaki bir donanım ile kontrol ediliyor.
Ve evet, bu jailbreak donanımsal olduğu için SEP ile sıkıntı yaşanabilir ve bu hiç iyi olmaz.

Cihazın brick olma veya stabil çalışmama ihtimaline karşı bunların kapatılmasını öneriyoruz.
Sizinki gibi yazılımsal açıklar hakkında bir fikrim yok ama. Belki onlar çok derine inmiyorlardır.
iPhone 8. Cihaz yurt dışı yakında kapanacak ve 6s'e geçeceğim. Kapandığı zaman yedek alır denerim şu an üşeniyorum açıkçası :D
Şanslısınız ki iki telefona da son sürümde jailbreak yapılabiliyor. 😀

Son düzenleme:
Seveni için harika ama iPhone 8 yerine X sahibi olsaydım en ufak ihtiyacım olmazdı jailbreak konusunda.
Tek yararı o kullanım kolaylığı sağlayan jestleri getirmesi.
iPhone 6 gibi eskimeye yüz tutmuş cihazlar hariç jailbreak yapmak çok da mantıklı değil, haklısınız.

Atmayı denedim her şey oluyor booting kernel kısmında duraklıyor. Telefon açılıyor ama hala o kısımda kalıyor. Telefona hiçbir uygulama gelmiyor. iPhone 7 iOS 15.8

Geri
Yukarı