Çözüldü iOS 16 pil yüzdesi özelliği yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Unknown873

Decapat
İyi akşamlar. Merhaba arkadaşlar, ben az önce iOS 16 yükledim iPhone 11 telefonuma iOS 16 ile alakalı videoları izledim özelliklerin arasında pil yüzdesi özelliğini gördüm çok sevindim ama benim ayarlarıma girdiğimde pil de pil yüzdesi özelliği yok. Acaba bu neden kaynaklanıyor? iPhone 11'lere daha sonra mı gelecek?

Çözüm
iOS 16.0 ile iPhone 11 için pil yüzdesi özelliği gelmedi. Pil yüzdesi özelliğini iPhone 11 ile kullanabilmek için iOS 16.1 sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Henüz betada. Tam sürüm çıkınca herhangi bir değişiklik olmazsa ayarlardan özelliği açabileceksiniz.
iOS 16.0 ile iPhone 11 için pil yüzdesi özelliği gelmedi. Pil yüzdesi özelliğini iPhone 11 ile kullanabilmek için iOS 16.1 sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Henüz betada. Tam sürüm çıkınca herhangi bir değişiklik olmazsa ayarlardan özelliği açabileceksiniz.

Çözüm
Iphone 11 öyle bir telefon ki hem en iyi hem en kötü.. Iphone 11 çıktığı gün almıştım ama keşke zorlayıp pro felan alsaydım.

iPhone 11 Pro ve üstüne geldi bu özellik.
Bu şekilde ifade etmek yanlış olur. iPhone 11 Pro’dan daha yeni olup destek sunmayan cihazlar ve ondan daha eski olup destek sunan cihazlar da var. iOS 16.0 ile iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini dışındaki cihazlarda ilgili özelliği açabiliyorsunuz. Başta destek sunulmayan cihazlara da iOS 16.1 ile destek eklendi.

Bu şekilde ifade etmek yanlış olur. iPhone 11 Pro’dan daha yeni olup destek sunmayan cihazlar ve ondan daha eski olup destek sunan cihazlar da var. iOS 16.0 ile iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini dışındaki cihazlarda ilgili özelliği açabiliyorsunuz. Başta destek sunulmayan cihazlara da iOS 16.1 ile destek eklendi.
XR’a 16.1 ile gelecek mi peki?

Geri
Yukarı