iOS 17.4.1'e yükselttikten sonra Türk Telekom hücresel veri çalışmıyor

tarkani

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Türk Telekom kullanıcısıyım.

iPhone 11'imi, yeni aldığım Apple Watch(GSM) ile eşleştirmek için 17.4.1'e yükselttim. Apple Watch'un hücresel bağlantısını aktive edemedim. Ne olduğunu anlamaya çalışırken, telefonun hücresel veri alamadığını fark ettim. İki konu bağımsız olabilir. Öncelikle telefonun hücresel veri problemini çözmek istiyorum.

Wi-Fi bağlıyken internete girebiliyorum. Hücresel veriye döndüğümde telefon, hücresel veriyi açmamı söylüyor. Hücresel veriyi kapatıp açtığımda ekranın sağ üst tarafında bir an için 3G yazıyor sonra gidiyor.

TT SIM kartını başka telefona taktığımda, LTE yazıyor ve hücresel veri çalışıyor. Bir Turkcell SIM kartını bu iPhone11'e taktığımda da hücresel veri çalışıyor. Yani SIM kartı ve telefon, ayrı ayrı hücresel veri alabiliyor. Sadece beraber olduğunda çalışmıyor.

Şu işlemleri de yaptım:
  • Telefonu kapatıp açtım.
  • Ağ ayarlarını sıfırladım.
  • Tüm ayarları sıfırladım.
  • Türk Telekom uygulamasından 4.5G'yi kapatıp, 3G'ye geçtim.
  • Türk Telekom uygulamasından ağ ayarlarını sıfırladım.
  • Apple Watch'u kaldırdım.
SIM kart başka telefonda çalıştığı için TT servisi yardımcı olmuyor. Başka SIM kartı bu iPhone11'de çalışıtığı için Apple da yardımcı olmuyor. Çözemezsem telefonu tamamen sıfırlayacağım. O da olmazsa operatör değiştireceğim.

Önerilerinizi rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Türk Telekom kullanıcısıyım.

iPhone 11'imi, yeni aldığım Apple Watch(GSM) ile eşleştirmek için 17.4.1'e yükselttim. Apple Watch'un hücresel bağlantısını aktive edemedim. Ne olduğunu anlamaya çalışırken, telefonun hücresel veri alamadığını fark ettim. İki konu bağımsız olabilir. Öncelikle telefonun hücresel veri problemini çözmek istiyorum.

Wi-Fi bağlıyken internete girebiliyorum. Hücresel veriye döndüğümde telefon, hücresel veriyi açmamı söylüyor. Hücresel veriyi kapatıp açtığımda ekranın sağ üst tarafında bir an için 3G yazıyor sonra gidiyor.

TT SIM kartını başka telefona taktığımda, LTE yazıyor ve hücresel veri çalışıyor. Bir Turkcell SIM kartını bu iPhone11'e taktığımda da hücresel veri çalışıyor. Yani SIM kartı ve telefon, ayrı ayrı hücresel veri alabiliyor. Sadece beraber olduğunda çalışmıyor.

Şu işlemleri de yaptım:
  • Telefonu kapatıp açtım.
  • Ağ ayarlarını sıfırladım.
  • Tüm ayarları sıfırladım.
  • Türk Telekom uygulamasından 4.5G'yi kapatıp, 3G'ye geçtim.
  • Türk Telekom uygulamasından ağ ayarlarını sıfırladım.
  • Apple Watch'u kaldırdım.
SIM kart başka telefonda çalıştığı için TT servisi yardımcı olmuyor. Başka SIM kartı bu iPhone11'de çalışıtığı için Apple da yardımcı olmuyor. Çözemezsem telefonu tamamen sıfırlayacağım. O da olmazsa operatör değiştireceğim.

Önerilerinizi rica ederim.

Operatör değiştir Turkcell kullan her zaman iyidir Vodofone ve Türk Telekom kötü.

T
Operatör değiştir Turkcell kullan her zaman iyidir Vodofone ve Türk Telekom kötü.

Taahhüt sürem bitince düşüneceğim. Turkcell gerçekten daha kaliteli servis veriyor ancak her ilave servis gereksiz pahalı.

Bu arada telefonu tamamen sıfırlayıp, tekrar yükleyince telefonun hücresel veri sorununu çözdüm. Bence bu sorun apple’dan kaynaklanıyordu.

Ancak Apple Watch’un hücresel verisini hala başlatamadım. Hücresel Veri’yi başlat dedikten sonra, Türk Telekom’un sayfası açılıyor, telefon numarası ve şifreyi giriyorum, ancak “işlemi şu anda gerçekleştiremiyoruz” uyarısı alıyorum. Bence Türk Telekom’dan kimse, bu tek numara teknolojisini bilmiyor.

Ayrıca TT’nin teknik servisi de berbat. Telefonla yardım alamıyorsun. Senden ekran görüntüsünü alıp emaille göndermeni istitor. Yanıt hazır olunca sana “yanıt hazır, telefonla arayın” mesajı geliyor. Sen de telefonla arıyorsun ve telefondaki kişi teknik mesajdan gelen mesajı okuyor. Teknik servisle görüşmenin imkanı yok. Söyledikleri olmuyorsa tekrar emaiile ekran görüntüsü atıyorsun. İnanılır gibi değil, adamlardan parasoyla servis almaya çalışıyorum ama TT benim kadar uğraşmıyor.

T

Taahhüt sürem bitince düşüneceğim. Turkcell gerçekten daha kaliteli servis veriyor ancak her ilave servis gereksiz pahalı.

Bu arada telefonu tamamen sıfırlayıp, tekrar yükleyince telefonun hücresel veri sorununu çözdüm. Bence bu sorun Apple'dan kaynaklanıyordu.

Ancak Apple Watch'un hücresel verisini hala başlatamadım. Hücresel Veri'yi başlat dedikten sonra, Türk Telekom'un sayfası açılıyor, telefon numarası ve şifreyi giriyorum, ancak “işlemi şu anda gerçekleştiremiyoruz” uyarısı alıyorum. Bence Türk Telekom'dan kimse, bu tek numara teknolojisini bilmiyor.

Ayrıca TT'nin teknik servisi de berbat. Telefonla yardım alamıyorsun. Senden ekran görüntüsünü alıp emaille göndermeni istitor. Yanıt hazır olunca sana “yanıt hazır, telefonla arayın” mesajı geliyor. Sen de telefonla arıyorsun ve telefondaki kişi teknik mesajdan gelen mesajı okuyor. Teknik servisle görüşmenin imkanı yok. Söyledikleri olmuyorsa tekrar emaiile ekran görüntüsü atıyorsun. İnanılır gibi değil, adamlardan parasoyla servis almaya çalışıyorum ama TT benim kadar uğraşmıyor.

Annem Vodafone kullanıyordu yıllardır en sonunda bıktı artık Turkcell'i yaptım onu.😱

Yeni konular

Geri
Yukarı