iOS 17 ne zaman yayınlanacak?

Şu an RC sürümü yayınlandı. Bir değişiklik olmazsa bu final sürümü olacak. Yani aslında final sürümü yayınlanmış olabilir ama 1 hafta daha beklemek gerek yine de.
Haklısınız, doğrudur ama son sürüm her zaman stabil olmuyor yine de (yanlış hatırlamıyorsam) 16.5.1'de bir kaç saat arayla a, b, c yamaları yayınlanmıştı. Beklemek en mantıklısı gibi.

Bende de durduk yere ısınma, kasma, donma (klavyede bile takılyıordu) ses problemleri vardı. Telefonu kaç kere sıfırladım. DFUdan, cihazdan sıfırladım. O kadar kapatıp açtım ama düzelmedi. Telefonu iOS 16.5'e güncelledikten sonra da düzelmedi. Ama artık bıktım, bir gün telefonu kapattım bir kenara koydum. Akşama açtım ki düzelmiş. Daha da sorun yaşamadım. 16.6 yüklü şu an. Bir yerde görmüştüm telefonu kapatınca Apple kendini düzeltiyormuş diye (doğru mu bilemem ama durduk yere kapatıp birkaç saat sonra açmam işe yaradı) @xwLOGAN dediği gibi stabil sürüm maalesef geç gelecek. Sizin tercihiniz. Belki de ilk günden mükemmel bir yazılım ortaya koyarlar. Kim bilir?

Hocam bu şarj olayı yazılımsal doğru mudur?

Şu an oluyor ama sıkıntı yok, ben güncelleyeceğim çıktığı gibi.

Haklısınız, doğrudur ama son sürüm her zaman stabil olmuyor yine de (yanlış hatırlamıyorsam) 16.5.1'de bir kaç saat arayla a, b, c yamaları yayınlanmıştı. Beklemek en mantıklısı gibi.
Zaten iOS 16 bile halen oturmamışken ben iOS 17'den düzgün bir şeyler bekleyemiyorum açıkçası. iOS 16 çıkalı 1 sene oldu halen bug kaynıyor. Üstüne stabil çalışmıyor. iPhone X kullananlara çok büyük kazık attı Apple.

Hocam bu şarj olayı yazılımsal doğru mudur?

Şu an oluyor ama sıkıntı yok, ben güncelleyeceğim çıktığı gibi.
Donanımsal bile olabilir. Görmeden veya tecrübe etmeden bir şey diyemem. Telefon hiç mi şarj olmuyor? Ek bilgi vereyim mesela ben gece şarja takıp telefonu kapatıyorum. Böylece çok yavaş şarj oluyor ve ısınmıyor. Sabaha da full şarj alıyorum. 1 senelik cihazın pil kapasitesi %99. Ama gece acil bir arama olur ulaşım sorunu olur orası da ayrı risk. !!Evde denemeyiniz!!

Donanımsal bile olabilir. Görmeden veya tecrübe etmeden bir şey diyemem. Telefon hiç mi şarj olmuyor? Ek bilgi vereyim mesela ben gece şarja takıp telefonu kapatıyorum. Böylece çok yavaş şarj oluyor ve ısınmıyor. Sabaha da Full şarj alıyorum. 1 senelik cihazın pil kapasitesi %99. Ama gece acil bir arama olur ulaşım sorunu olur orası da ayrı risk. Güvenceye almadan denemeyiniz.

Hocam telefon şarj oluyor fakat gösterge ilerlemiyor, aç kapa yapınca ilerliyor. Kullanımda sıkıntı yok şarj ederken fark ettim fakat 16.6.1 güncelleyince oldu 16.6 da sorun yoktu. Şu an sıknıtı yok ama dediğim gibi, yazılımsal sanırım çünkü bir arkadaşta daha varmış forumda 16'dan sonra olmuş.

Hocam telefon şarj oluyor fakat gösterge ilerlemiyor, aç kapa yapınca ilerliyor. Kullanımda sıkıntı yok şarj ederken fark ettim fakat 16.6.1 güncelleyince oldu 16.6 da sorun yoktu. Şu an sıknıtı yok ama dediğim gibi, yazılımsal sanırım çünkü bir arkadaşta daha varmış forumda 16'dan sonra olmuş.
Doğrudur ben o yüzden bekleyip sonra güncelliyorum. 16.6.1'i indirmedim dahi. 18 Eylül'de aynı zamanda 16.7 de yayınlanacaktır. Güncellemeyi 16.7 şeklinde yapmayı düşünüyorum. Çünkü en kararlı güncel sürüm 16.7 olacaktır.

Doğrudur ben o yüzden bekleyip sonra güncelliyorum. 16.6.1'i indirmedim dahi. 18 Eylül'de aynı zamanda 16.7 de yayınlanacaktır. Güncellemeyi 16.7 şeklinde yapmayı düşünüyorum. Çünkü en kararlı güncel sürüm 16.7 olacaktır.

Sizce 17 mi yapayım, 16.7 mi?

Sizce 17 mi yapayım, 16.7 mi?
Size denemeden veya kullanım testlerini incelemeden bir şey diyemem. Ki bence hiç kimse kesinlikle şunu yapın diyemez. Apple bile dediğim gibi bir kaç saat arayla yeni sürümler yayınlamak zorunda kalıyorsa onların da öngöremediği sorunlar oluyor demektir. Şahsen ben 16.7'ye güncellerim. Bir kaç ay sonra da incelemelere ve yorumlara göre 17'yi düşünürüm. Fikrim bu şekilde.

Geri
Yukarı